Hamburger SV - 1. FC Heidenheim 1846 2-0 (1-0). Liga niemiecka - 26. kolejka 2. Bundesligi

20 marca na Volksparkstadion w Hamburgu odbyło się spotkanie 26. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami HSV i FC Heidenheim. Pojedynek zakończył się zwycięstwem HSV 2-0.

T. Leibold 15',50'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć meczów jedenastka HSV wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Tim Leibold wywołał eksplozję radości wśród kibiców HSV, strzelając gola w 15. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aaron Hunt.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Tim Kleindienst z FC Heidenheim. Była to 31. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HSV.

Drugą połowę drużyna FC Heidenheim rozpoczęła w zmienionym składzie, za Konstantina Kerschbaumera wszedł Tobias Mohr. Trener FC Heidenheim postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Florian Pick, a murawę opuścił Denis Thomalla.

W 50. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Tim Leibold z HSV. Asystę zaliczył Manuel Wintzheimer.

W 69. minucie za Normana Theuerkaufa wszedł Stefan Schimmer. A trener HSV wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Khaleda Nareya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Manuel Wintzheimer. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Norman Theuerkauf69′
80′ Amadou Zeund Georges Ba Mvom Onana
Kevin Simone Sessa84′
Sonny Kittel
Konstantin Kerschbaumer46′
89′ Aaron Hunt
Jan Schöppner
 15′, 50′ 87′ Tim Leibold
Denis Thomalla46′
87′ Bobby Shou Wood
Christian Kühlwetter
80′ Manuel Paul Wintzheimer
Tim Kleindienst31′
Tom Mickel
Vitus Eicher
89′ Jonas Benjamin Chimezie David
Jonas Föhrenbach
Klaus Gjasula
Marvin Lee Rittmüller
Ogechika Heil
Oliver Steurer
87′ Bakery Jatta
Andreas Geipl
80′ Gideon Jung
Tobias Mohr46′
Moritz-Broni Kwarteng
Florian Pick46′
80′ Khaled Narey
Marc Schnatterer84′
87′ Robin Maximilian Meißner
Stefan Schimmer69′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Heidenheim przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka FC Heidenheim w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.