Hallescher FC - VfB Lübeck 2-1 (1-0). Liga niemiecka - 26. kolejka 3. Ligi

27 lutego na ERDGAS Sportpark odbyło się spotkanie 26. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Hallescher FC i Neumuensteru. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hallescher FC 2-1.

E. Ramaj 71'

Jedenastka Neumuensteru przed meczem zajmowała 20. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Hallescher FC.

Już w pierwszych minutach zespół Neumuensteru próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Hallescher FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Terrence Boyd. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jonas Nietfeld.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hallescher FC.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Julian-Maurice Derstroff. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Stipe Vučur.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hallescher FC: Stipe Vučurowi w 58. i Fabianowi Menigowi w 61. minucie. W 62. minucie Janek Sternberg zastąpił Marcela Titscha-Riverę. W tej samej minucie w zespole Hallescher FC doszło do zmiany. Lukas Boeder wszedł za Fabiana Meniga.

Trener Neumuensteru postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Sebastiana Hertnera i na pole gry wprowadził napastnika Soufiana Benyaminę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Trzeba było trochę poczekać, aby Elsamed Ramaj wywołał eksplozję radości wśród kibiców Neumuensteru, strzelając gola w tej samej minucie meczu. Asystę zaliczył Yannick Deichmann.

W 72. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ryan Malone, Pascal Steinwender, a na ich miejsce weszli Cyrill Akono, Moody Chana. Na murawie, jak to często zdarzało się Hallescher FC w tym sezonie, pojawił się Jannes Vollert, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Antoniosa Papadopoulosa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Między 80. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Hallescher FC: Jonas Nietfeld, Julian-Maurice Derstroff, na ich miejsce weszli: Michael Eberwein, Dennis Mast. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martina Rösera, Osarenrena Okungbowy zajęli: Lucas Wolf, Sven Marten.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Pascalowi Steinwenderowi, zawodnikowi Neumuensteru. Zespołowi Neumuensteru zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Hallescher FC.

Lukas Raeder
61′ 62′ Fabian Paul Menig
Moody Osman Chana Nya72′
58′ Stipe Vučur
Tommy Grupe
Sören-Kurt Reddemann
Nico Rieble
62′ Janek Sternberg
Sebastian Hertner71′
Braydon Marvin Manu
Yannick Deichmann
80′ Jonas Nietfeld
Osarenren Okungbowa83′
Niklas Landgraf
Mirko Boland
80′ Antonios Papadopoulos
Elsamed Ramaj  71′
 50′ 86′ Julian-Maurice Derstroff
Cyrill Akono72′
 44′ Terrence Anthony Boyd
Martin Röser83′
Tim Schreiber
Ngemba Michael Luyambula
62′ Lukas Boeder
Tim Kircher
Niklas Kastenhofer
Ryan Patrick Malone72′
80′ Jannes Vollert
Sven Lars Marten Mende83′
86′ Dennis Mast
Lucas Mika Wolf83′
62′ Marcel Titsch-Rivero
Soufian Benyamina71′
80′ Michael Eberwein
Pascal Steinwender72′ 90′

Jedenastka Hallescher FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.