Hallescher FC - SpVgg Unterhaching 2-0 (1-0). Liga niemiecka - 8. kolejka 3. Ligi

2 grudnia na ERDGAS Sportpark odbył się pojedynek 8. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Hallescher FC i SpVgg Uterhaching. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hallescher FC 2-0.

T. Boyd 34',53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Hallescher FC wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Terrence Boyd wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hallescher FC, zdobywając bramkę w 34. minucie meczu. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Lukas Boeder.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 44. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SpVgg Uterhaching: Paulowi Grauschopfowi i Patrickowi Hasenhüttlowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hallescher FC.

Na drugą połowę drużyna SpVgg Uterhaching wyszła w zmienionym składzie, za Niclasa Anspacha wszedł Boipelo Mashigo.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Hallescher FC, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie Terrence Boyd po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy bramce zaliczył Julian-Maurice Derstroff.

W 56. minucie Patrick Hasenhüttl został zastąpiony przez Moritza Heinricha. W 62. minucie sędzia przyznał kartkę Stipe Vučurowi z jedenastki gospodarzy. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole SpVgg Uterhaching doszło do zmiany. Lucas Hufnagel wszedł za Lucę Marseilera.

Chwilę później trener Hallescher FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Michael Eberwein, a murawę opuścił Toni Lindenhahn. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hallescher FC: Antoniosowi Papadopoulosowi w 80. minucie i Michaelowi Eberweinowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Markus Schwabl
62′ Stipe Vučur
Felix Göttlicher
Sören-Kurt Reddemann
Robert Müller
Niklas Landgraf
Max Dombrowka
80′ Antonios Papadopoulos
Niclas Anspach46′
86′ Julian-Maurice Derstroff
Niclas Stierlin
Julian Guttau
Paul Grauschopf44′
Jonas Nietfeld
Luca Marseiler66′
68′ Toni Lindenhahn
Dominik Stroh-Engel
 34′, 53′ 79′ Terrence Anthony Boyd
Patrick Hasenhüttl44′ 56′
Kai Eisele
Steve Kroll
Niklas Kastenhofer
Christoph Ehlich
79′ Janek Sternberg
Christoph Greger
86′ Jannes Vollert
Alexander Fuchs
Laurenz Dehl
Moritz Heinrich56′
Jan-Rafael Shcherbakovski
Lucas Hufnagel66′
68′ 90′ Michael Eberwein
Boipelo Mashigo46′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Hallescher FC, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.