Hallescher FC - SG Dynamo Drezno 1-3 (1-2). Liga niemiecka - 15. kolejka 3. Ligi

W starciu 15. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 12 grudnia, zespół Hallescher FC przegrał z Dynamem Drezno 1-3 (1-2). Pojedynek odbył się na ERDGAS Sportpark.

P. Weihrauch 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Hallescher FC otworzyli wynik. W siódmej minucie bramkę zdobył Julian-Maurice Derstroff.

Zawodnicy Dynama Drezno odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Yannick Stark.

W 42. minucie żółtą kartkę dostał Laurenz Dehl z Hallescher FC. W ostatniej minucie pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Laurenz Dehl, osłabiając zespół Hallescher FC. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 42. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Dynama Drezno przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie Robin Becker dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drugą połowę drużyna Hallescher FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Toniego Lindenhahna wszedł Janek Sternberg. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marvina Stefaniaka z Dynama Drezno, a w 53. minucie Sörena-Kurta Reddemanna z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie za Marvina Stefaniaka wszedł Patrick Weihrauch. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Dynama Drezno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania na plac gry wszedł Agyemang Diawusie, a murawę opuścił Christoph Daferner.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Minutę później trzecią bramkę dla piłkarzy Dynama Drezno zdobył Patrick Weihrauch. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Jonathan Meier.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Tim Knipping
53′ Sören-Kurt Reddemann
Kevin Ehlers
Niklas Landgraf
Ransford-Yeboah Königsdörffer
Antonios Papadopoulos
Yannick Stark  26′
42′ 45′ Laurenz Dehl
Julius Kade
 7′ 72′ Julian-Maurice Derstroff
Jonathan Meier
85′ Jonas Nietfeld
Marvin Stefaniak50′ 62′
46′ Toni Lindenhahn
Maximilian Großer
46′ Janek Sternberg
Max Kulke
Jannes Vollert
Patrick Weihrauch62′  90′
72′ Julian Guttau
Agyemang Diawusie90′
Dennis Mast
Philipp Hosiner
85′ Jan-Rafael Shcherbakovski
Panagiotis Vlachodimos

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Dynama Drezno w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.