Hallescher FC - SC Verl 1924 1-1 (1-0). Liga niemiecka - 33. kolejka 3. Ligi

W spotkaniu 33. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 20 kwietnia, zespół Hallescher FC zremisował z Verlem 1924 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na ERDGAS Sportpark.

J. Stöckner 72'

Jedenastka Verlu 1924 bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował siódme miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Verlu 1924.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Hallescher FC otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Braydon Manu. Przy zdobyciu bramki pomógł Terrence Boyd.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hallescher FC.

Zawodnicy Verlu 1924 nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie Julian Stöckner wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Kasim Rabihic.

W 76. minucie za Juliana Guttaua wszedł Julian-Maurice Derstroff. W tej samej minucie trener Hallescher FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Jonasa Nietfelda wszedł Anthony Syhre, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. W tej samej minucie w zespole Verlu 1924 doszło do zmiany. Daniel Mikic wszedł za Philippa Sandera.

Kibice Verlu 1924 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Justina Eilersa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lars Ritzka. W 85. minucie Patrick Choroba został zmieniony przez Saschę Korb, co miało wzmocnić zespół Verlu 1924. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Eberweina na Laurenza Dehla oraz Braydona Manu na Sörena-Kurta Reddemanna. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Philipp Sander76′
 16′ 90′ Braydon Marvin Manu
Mael Corboz
76′ Julian Guttau
Mehmet Alp Kurt
76′ Jonas Nietfeld
Kasim Rabihic
88′ Michael Eberwein
Lasse Jürgensen
90′ Sören-Kurt Reddemann
Daniel Mikic76′
Janek Sternberg
Matthias Haeder
76′ Anthony Syhre
Sascha Korb85′
88′ Laurenz Dehl
Julian Schwermann
76′ Julian-Maurice Derstroff
Justin Eilers81′

Przewaga jedenastki Verlu 1924 w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Verlu 1924 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.