Greuther Fuerth - Fortuna Düsseldorf 3-2 (0-1). Liga niemiecka - 34. kolejka 2. Bundesligi

23 maja na Sportpark Ronhof Thomas Sommer w Fürth odbyło się starcie 34. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Greuther Fuerth i Fortuny Düsseldorf. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Greuther Fuerth 3-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w Fortunie Düsseldorf.

34. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-05-23 15:30 | Stadion: Sportpark Ronhof Thomas Sommer | Arbiter: Harm Osmers
S. Appelkamp 56'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) zajmował trzecie, natomiast drużyna Fortuny Düsseldorf - czwarte miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Greuther Fuerth wygrał siedem razy i zanotował pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Kristofferowi Petersonowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortuny Düsseldorf w 26. minucie spotkania, gdy Kristoffer Peterson strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Shinta Appelkamp.

W 42. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukę Krajnca z Fortuny Düsseldorf, a w 44. minucie Antona Stacha z drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Anton Stach z zespołu Greuther Fuerth i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fortuny Düsseldorf.

W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Branimir Hrgota. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie Shinta Appelkamp dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy golu zaliczył Marcel Sobottka.

W 64. minucie żółtą kartkę dostał Matthias Zimmermann, zawodnik Fortuny Düsseldorf. W tej samej minucie Shinta Appelkamp zastąpił Kenana Karamana.

Drużyna Greuther Fuerth otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 69. minucie bramkę wyrównującą zdobył Julian Green. Przy strzeleniu gola pomógł Marco Meyerhöfer.

Kibice Fortuny Düsseldorf nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edgara Priba. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Adam Bodzek. Niedługo później trener Greuther Fuerth postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Dickson Abiama, a murawę opuścił Branimir Hrgota. Dickson Abiama spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego siódma bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 83. minucie wynik ustalił Dickson Abiama. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Marca Meyerhöfera.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Greuther Fuerth: Dicksonowi Abiamie w 84. i Hansowi Sarpeiemu w 90. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Luka Krajnc42′ 80′
89′ Paul Seguin
Felix Klaus
 69′ 90′ Julian Green
Marcel Sobottka
Sebastian Ernst
Shinta Karl Appelkamp  56′ 64′
44′ 45′ Anton Stach
Kristoffer Paul Peterson  26′ 11′ 76′
 53′ (k.) 82′ Branimir Hrgota
Adam Bodzek76′
Håvard Kallevik Nielsen
Rouwen Hennings80′
Marius Funk
Raphael Wolf
90′ Simon Asta
Edgar Prib76′
89′ 90′ Hans Nunoo Sarpei
Brandon Joel Gaetano Borrello76′
Timothy Tillman
Emmanuel Iyoha
82′  83′ 84′ Dickson Abiama
Kenan Karaman64′
Emil Berggreen
Dawid Kownacki80′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną ”Listkom Koniczyny”, a piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Zespół Greuther Fuerth w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.