FSV Zwickau - VfB Lübeck 2-1 (0-1). Liga niemiecka - 18. kolejka 3. Ligi

W pojedynku 18. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 10 stycznia, drużyna FSV Zwickau wygrała z Neumuensterem 2-1 (0-1). Starcie odbyło się na GGZ Arena.

Y. Deichmann 35'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Neumuensteru w 35. minucie spotkania, gdy Yannick Deichmann strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Mirko Boland.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Neumuensteru.

Na drugą połowę jedenastka FSV Zwickau wyszła w zmienionym składzie, za Maximiliana Wolframa, Juliusa Reinhardta weszli Morris Schröter, Leon Jensen. A kibice Neumuensteru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thorbena-Johannesa Detersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mirko Boland.

W 61. minucie Can Coskun został zastąpiony przez Manfreda Starke'a.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 29 minut, drużyna FSV Zwickau doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ronny König. W zdobyciu bramki pomógł Leon Jensen.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Neumuensteru doszło do zmiany. Elsamed Ramaj wszedł za Martina Rösera.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę FSV Zwickau przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Manfred Starke. Przy strzeleniu gola pomagał Morris Schröter.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Neumuensteru doszło do zmiany. Ryan Malone wszedł za Pascala Steinwendera. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Ersin Zehir
46′ Maximilian Wolfram
Sven Lars Marten Mende
61′ Can Beklan Coskun
Nico Rieble
46′ Julius Reinhardt
Yannick Deichmann  35′
Dustin Willms
Martin Röser69′
 64′ Ronny König
Thorben-Johannes Deters61′
46′ Leon Jensen
Marvin Thiel
46′ Morris Schröter
Lucas Mika Wolf
61′  84′ Manfred Starke
Elsamed Ramaj69′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.