FSV Zwickau - SC Verl 1924 3-0 (2-0). Liga niemiecka - 27. kolejka 3. Ligi

5 marca na GGZ Arena odbył się mecz 27. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FSV Zwickau i Verlu 1924. Starcie zakończyło się zwycięstwem FSV Zwickau 3-0.

F. Drinkuth 64'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Zwickau w pierwszej minucie spotkania, gdy Nils Miatke zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Morris Schröter.

W 18. minucie kartkę dostał Justin Eilers z zespołu gości.

Drużyna Verlu 1924 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Ronny König. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Morris Schröter.

Po pół godzinie gry kartką został ukarany Patrick Schikowski, piłkarz gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Jozowi Staniciowi, zawodnikowi FSV Zwickau. W 58. minucie za Juliana Schwermanna wszedł Sven Köhler.

W tej samej minucie w drużynie Verlu 1924 doszło do zmiany. Zlatko Janjić wszedł za Justina Eilersa. Chwilę później trener FSV Zwickau postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Felix Wolfgang, a murawę opuścił Nils Miatke. Felix Wolfgang bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

Trzeba było trochę poczekać, aby Felix Wolfgang wywołał eksplozję radości wśród kibiców FSV Zwickau, zdobywając kolejną bramkę w 64. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Marca Schikory.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Verlu 1924 doszło do zmiany. Leandro Putaro wszedł za Patricka Schikowskiego. Trener Verlu 1924 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Saschę Korba. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Christopher Lannert. Między 72. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Robin Brüseke
53′ Jozo Stanić
Julian Schwermann58′
74′ Morris Schröter
Kasim Rabihic
80′ Mike Könnecke
Mehmet Alp Kurt71′
 1′ 61′ Nils Miatke
Aygün Yildirim89′
74′ Manfred Starke
Justin Eilers18′ 58′
 27′ Ronny König
Sascha Korb71′
80′ Leon Jensen
Sven Köhler58′
61′  64′ Felix Werner Wolfgang Drinkuth
Philipp Sander71′ 77′
74′ Lars Lokotsch
Zlatko Janjić58′
74′ Maximilian Wolfram
Leandro Putaro65′ 72′

Przewaga zespołu Verlu 1924 w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FSV Zwickau, natomiast zawodnikom gości pokazał pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Verlu 1924 w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.