FSV Zwickau - Hallescher FC 2-2 (1-0). Liga niemiecka - 7. kolejka 3. Ligi

15 września na GGZ Arena odbył się mecz 7. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FSV Zwickau i Hallescher FC. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 4 210 widzów.

M. Titsch-Rivero 71'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FSV Zwickau plącze się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół Hallescher FC zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół Hallescher FC wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Zwickau w 18. minucie spotkania, gdy Marco Schikora zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Patrick Göbel.

W 23. minucie Nils Butzen zastąpił Mariusa Hauptmanna. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Michaelowi Eberweinowi z Hallescher FC. Była to 39. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FSV Zwickau.

Zawodnicy Hallescher FC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 49. minucie gola wyrównującego strzelił Julian-Maurice Derstroff. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aaron Herzog.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aarona Herzoga z Hallescher FC, a w 64. minucie Manfreda Starke'a z drużyny przeciwnej. W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Hallescher FC: Elias Löder, Marcel Titsch-Rivero, a na ich miejsce weszli Kebba Badjie, Aaron Herzog. Po chwili trener FSV Zwickau postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Lars Lokotsch, a murawę opuścił Johan Gómez. Lars Lokotsch spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie w drużynie FSV Zwickau doszło do zmiany. Dustin Willms wszedł za Manfreda Starke'a. W 70. minucie kartkę dostał Marco Schikora, piłkarz gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marcel Titsch-Rivero wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hallescher FC, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Jan-Rafael Shcherbakovski.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FSV Zwickau przyniosły efekt bramkowy. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Lars Lokotsch. Po raz kolejny asystę zanotował Patrick Göbel.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Luca Finn, Maximilian Reinthaler, a na ich miejsce weszli Can Coskun, Davy Frick. W 86. minucie kartkę obejrzał Jan Löhmannsröben z jedenastki gości. Trener Hallescher FC postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Jana-Rafaela Shcherbakovskiego i na pole gry wprowadził napastnika Toma Bierschenka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w jedenastce Hallescher FC doszło do zmiany. Julian Guttau wszedł za Juliana-Maurice Derstroffa. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej piątej minucie spotkania, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Niklasowi Kreuzerowi i Marcelowi Titschowi-Riverze. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Sven Tobias Müller
23′ Nils Butzen
Niklas Kreuzer90′
Steffen Nkansah
Jonas Nietfeld
84′ Davy Frick
Niklas Kastenhofer
84′ Can Beklan Coskun
Niklas Landgraf
Maximilian Jansen
Aaron Philipp Herzog59′ 63′
Patrick Göbel
Jan-Rafael Shcherbakovski87′
64′ 69′ Manfred Starke
Kebba Badjie63′
 18′ 70′ Marco Schikora
Jan Dominic Löhmannsröben86′
69′ Johan Arath Gómez
Michael Eberwein39′
Ronny König
Julian-Maurice Derstroff  49′ 87′
Matti Kamenz
Tim Stanislaw Schreiber
23′ Marius Hauptmann
Lukas Sebastian Griebsch
84′ Maximilian Reinthaler
Fynn Otto
84′ Luca Finn Horn
Janek Sternberg
Mike Könnecke
Julian Guttau87′
Yannik Möker
Lucas Halangk
69′  73′ Lars Lokotsch
Elias Löder63′
Yannic Voigt
Marcel Titsch-Rivero63′  71′ 90′
69′ Dustin Willms
Tom Bierschenk87′

Przewaga zespołu Hallescher FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy FSV Zwickau otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Hallescher FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.