FSV Zwickau - FC Ingolstadt 04 0-2 (0-1). Liga niemiecka - 15. kolejka 3. Ligi

13 stycznia na GGZ Arena odbyło się starcie 15. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FSV Zwickau i FC Ingolstadt. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Ingolstadt 2-0.

F. Kaya 60'

Zespół FC Ingolstadt bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół FC Ingolstadt wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia pokazał kartkę Manfredowi Starke'owi, piłkarzowi gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Ingolstadt w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie Dennis-Yerai Eckert dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Michael Heinloth.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Ronnemu Königowi z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Ingolstadt.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bjørna Paulsena z FC Ingolstadt, a w 50. minucie Davego Fricka z drużyny przeciwnej. W 57. minucie Leon Jensen zastąpił Juliusa Reinhardta.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Ingolstadt, strzelając kolejnego gola. W 60. minucie wynik ustalił Fatih Kaya. Asystę zaliczył Dennis-Yerai Eckert.

Trener FSV Zwickau wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maximiliana Wolframa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Manfred Starke. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FSV Zwickau doszło do zmiany. Bastian Strietzel wszedł za Davego Fricka. Chwilę później trener FC Ingolstadt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Ilmari Niskanen, a murawę opuścił Merlin Röhl.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Michael Heinloth
50′ 69′ Davy Frick
Merlin Röhl71′
57′ Leon Jensen
Marc Stendera
Marco Schikora
Filip Bilbija
17′ 64′ Manfred Starke
Jonatan Kotzke
42′ Ronny König
Peter Kurzweg
69′ Bastian Strietzel
Robin Krauße89′
Can Beklan Coskun
Ilmari Niskanen71′
Marius Hauptmann
Patrick Sussek
57′ Julius Reinhardt
Justin Butler
64′ Maximilian Wolfram
Caniggia Ginola Elva77′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom FSV Zwickau, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.