FSV Zwickau - BV Borussia 09 Dortmund II 1-2 (1-1). Liga niemiecka - 1. kolejka 3. Ligi

24 lipca na GGZ Arena odbyło się spotkanie 1. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FSV Zwickau i BV Borussia 09 Dortmund II. Mecz zakończył się zwycięstwem BV Borussia 09 Dortmund II 2-1. Pojedynek obejrzało 4 539 widzów.

T. Raschl 58'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Zwickau w czwartej minucie spotkania, gdy Ronny König zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Dustin Willms.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 13. minucie gola wyrównującego strzelił Immanuël-Johannes Pherai.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę drużyna FSV Zwickau wyszła w zmienionym składzie, za Dustina Willmsa wszedł Yannic Voigt.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół BV Borussia 09 Dortmund II przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie wynik ustalił Tobias Raschl.

W 60. minucie za Yannika Mökera wszedł Marco Schikora. W tej samej minucie Dominic Baumann został zmieniony przez Mariusa Hauptmanna, a za Ronnego Königa wszedł na boisko Lars Lokotsch, co miało wzmocnić drużynę FSV Zwickau. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tima Bornemanna na Teda-Jonathana Tattermuscha. Trener FSV Zwickau postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Manfreda Starke'a i na pole gry wprowadził napastnika Johana Gómeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 76. minucie czerwoną kartkę obejrzał Niklas Dams, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie BV Borussia 09 Dortmund II doszło do zmiany. Cebrails Makreckis wszedł za Marca Pašalicia. W tej samej minucie trener BV Borussia 09 Dortmund II postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Richmonda Tachiego wszedł Maximilian Hippe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Kamalowi Bafouncie i Kolbeinnowi Finnssonowi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Berkan Taz78′
60′ Dominic Baumann
Marco Pašalić78′
46′ Dustin Willms
Immanuël-Johannes Pherai  13′ 83′
60′ Yannik Möker
Marco Hober
70′ Manfred Starke
Richmond Tachie78′
 4′ 70′ Ronny König
Timo Bornemann61′
Matti Kamenz
Leon Klußmann
60′ Marius Hauptmann
Haymenn Bah-Traoré
60′ Marco Schikora
Cebrails Makreckis78′
70′ Johan Arath Gómez
Ole Pohlmann78′
70′ Lars Lokotsch
Ted-Jonathan Tattermusch61′
46′ Yannic Voigt

Sędzia nie ukarał zawodników FSV Zwickau żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.