FSV Zwickau - 1. FC Magdeburg 0-1 (0-0). Liga niemiecka - 13. kolejka 3. Ligi

W meczu 13. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 28 listopada, zespół FSV Zwickau przegrał z FC Magdeburg 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na GGZ Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Małachowskiego występującego w FC Magdeburg.

A. Müller 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna FSV Zwickau wygrała dwa razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Sirlord Conteh zastąpił Sörena Bertrama.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Andreasowi Müllerowi z zespołu gości. Była to 12. minuta pojedynku. Trener FC Magdeburg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kaiego Brünkera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Luka Slišković. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Jozowi Staniciowi z FSV Zwickau.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Magdeburg w 72. minucie spotkania, gdy Andreas Müller zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Kaiego Brünkera.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Marca Schikorę, zawodnika FSV Zwickau. W 86. minucie w zespole FC Magdeburg doszło do zmiany. Adrian Małachowski wszedł za Andreasa Müllera.

Morten Jens Behrens
59′ 71′ Jozo Stanić
Dominik Ernst
82′ Marco Schikora
Sirlord Calvin Conteh10′
70′ Felix Werner Wolfgang Drinkuth
Luka Slišković32′
Ronny König
Jürgen Gjasula
46′ Maximilian Wolfram
Philipp Harant
71′ Ali Odabas
Brian Lukas Koglin
Bastian Strietzel
Henry Rorig
70′ Can Beklan Coskun
Sören Bertram10′
46′ Leon Jensen
Adrian Małachowski86′
Dustin Willms
Kai Brünker32′

Drużyna FC Magdeburg była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.