Fortuna Düsseldorf - Erzgebirge Aue 3-0 (2-0). Liga niemiecka - 33. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 33. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 16 maja, zespół Fortuny Düsseldorf wygrał z Erzgebirge Aue 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Merkur Spiel-Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w Fortunie Düsseldorf.

K. Peterson 87'

Jedenastka Fortuny Düsseldorf bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piątą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Fortuny Düsseldorf wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortuny Düsseldorf w 10. minucie spotkania, gdy Shinta Appelkamp zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Fortuny Düsseldorf, strzelając kolejnego gola. W 18. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marcel Sobottka.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Adamowi Bodzkowi z Fortuny Düsseldorf. Była to 43. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Erzgebirge Aue rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dimitrija Nazarova wszedł Jan Hochscheidt. Na murawie, jak to często zdarzało się Erzgebirge Aue w tym sezonie, pojawił się Louis Samson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Philippa Riesego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 58. minucie kartkę dostał Louis Samson z drużyny gości. W 68. minucie John-Patrick Strauß został zastąpiony przez Toma Baumgarta. W tej samej minucie w zespole Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Philipp Zulechner wszedł za Pascala Testroeta.

Chwilę później trener Fortuny Düsseldorf postanowił wzmocnić formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Leonarda Koutrisa. Na boisko wszedł Luka Krajnc, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Dopiero w drugiej połowie Kristoffer Peterson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortuny Düsseldorf, zdobywając kolejną bramkę w 87. minucie meczu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Rouwen Hennings.

W 89. minucie kartką został ukarany Clemens Fandrich, piłkarz Erzgebirge Aue. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Florian Ballas
71′ Leonardo Koutris
John-Patrick Strauß68′
82′ Felix Klaus
Philipp Riese46′
 18′ Marcel Sobottka
Ben Zolinski79′
 10′ 82′ Shinta Karl Appelkamp
Florian Krüger
71′ Emmanuel Iyoha
Clemens Fandrich89′
43′ Adam Bodzek
Dimitrij Nazarov46′
79′ Kenan Karaman
Pascal Testroet68′
Raphael Wolf
Philipp Mickel Klewin
Florian Hartherz
Gaëtan Bussmann
71′ Luka Krajnc
Sascha Härtel
82′  87′ Kristoffer Peterson
Louis Samson46′ 58′
Jakub Piotrowski
Tom Baumgart68′
82′ Edgar Prib
Jan Hochscheidt46′
71′ Brandon Joel Gaetano Borrello
Antonio Jonjic79′
79′ Rouwen Hennings
Calogero Rizzuto
Lex-Tyger Lobinger
Philipp Zulechner68′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.