FC Würzburger Kickers - SV Wehen Wiesbaden 0-4 (0-0). Liga niemiecka - 10. kolejka 3. Ligi

25 września na flyeralarm-Arena w Würzburg odbyło się spotkanie 10. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Wuerzburger Kickers i SV Wehen. Mecz zakończył się zwycięstwem SV Wehen 4-0. Starcie obejrzało 3 211 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Davida Kopacza z Wuerzburger Kickers oraz Sebastiana Mrowcy z SV Wehen.

10. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-09-25 14:00 | Stadion: flyeralarm-Arena | Widzów: 3211 | Arbiter: Riem Hussein
FC Würzburger Kickers
SV Wehen Wiesbaden
0
4
T. Goppel 52'
G. Nilsson 66',81',84'

Zespół Wuerzburger Kickers przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Wuerzburger Kickers wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół SV Wehen zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Wuerzburger Kickers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Herrmanna z Wuerzburger Kickers, a w 35. minucie Emanuela Taffertshofera z drużyny przeciwnej.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Wuerzburger Kickers: Mirnesowi Pepiciowi w 49. i Leonowi Schneiderowi w 50. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę SV Wehen w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie Thijmen Goppel dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Håkana Nilssona.

W następstwie utraty bramki trener Wuerzburger Kickers postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Roberta Herrmanna i na pole gry wprowadził napastnika Saliou Sanégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Dominik Meisel został zastąpiony przez Fanola Përdedaja. W tej samej minucie Louis Breunig został zmieniony przez Alexandra Lungwitza, co miało wzmocnić zespół Wuerzburger Kickers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Prokopa na Johannesa Wurtza.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Wuerzburger Kickers: Hendrikowi Bonmannowi w 65. i Niklasowi Hoffmannowi w 66. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Wehen w 66. minucie spotkania, gdy Håkan Nilsson strzelił z karnego drugiego gola.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Håkan Nilsson z SV Wehen. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w jedenastce SV Wehen za Stefana Stangla wszedł Dennis Kempe, a w drużynie Wuerzburger Kickers David Kopacz zmienił Niklasa Hoffmanna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SV Wehen w 84. minucie spotkania, gdy Håkan Nilsson strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zanotował Benedict Hollerbach.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-4.

3
65′ Hendrik Bonmann
Florian Stritzel
50′ Leon Schneider
Jozo Stanić78′
Lars Dietz
Sascha Mockenhaupt
Tobias Kraulich
Florian-Horst Carstens
60′ Louis Breunig
Stefan Stangl83′
31′ 60′ Robert Herrmann
Gino Fechner
60′ Dominik Meisel
Thijmen Goppel  52′ 77′
49′ 70′ Mirnes Pepić
Maximilian Thiel77′
83′ David Peter Kopacz
Arthur Lyska
60′ Alexander Lungwitz
Ahmet Ege Gürleyen
Christian Strohdiek
Dennis Kempe83′
Dennis Waidner
Bjarke Halfdan Jacobsen
83′ 66′ Niklas Hoffmann
Mehmet Alp Kurt
60′ Fanol Përdedaj
Sebastian Mrowca78′
70′ Tizian Hümmer
Benedict Hollerbach77′
Vladimir Nikolaev Nikolov
John Warwick Iredale77′
60′ Saliou Sané
Johannes Wurtz61′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.