FC Würzburger Kickers - SV Meppen 1912 1-3 (1-1). Liga niemiecka - 17. kolejka 3. Ligi

W pojedynku 17. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 27 listopada, zespół Wuerzburger Kickers przegrał z Meppen 1912 1-3 (1-1). Mecz na flyeralarm-Arena w Würzburg obejrzało 987 widzów. Przy jednym z goli asystę zaliczył David Kopacz.

17. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-11-27 14:00 | Stadion: flyeralarm-Arena | Widzów: 987 | Arbiter: Konrad Oldhfer
L. Tankulić 63'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Wuerzburger Kickers znajduje się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to drużyna Meppen 1912 zajmując piąte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Wuerzburger Kickers wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Wuerzburger Kickers: Dennisowi Waidnerowi w 21. i Mirnesowi Pepiciowi w 22. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wuerzburger Kickers w 25. minucie spotkania, gdy Tobias Kraulich zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył David Kopacz.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Meppen 1912 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Morgan Faßbender. Asystę zaliczył Markus Ballmert.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Jeronowi Al-Hazaimehowi z Meppen 1912. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Wuerzburger Kickers rozpoczął w zmienionym składzie, za Mirnesa Pepicia wszedł Maximilian Breunig.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luka Tankulić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Meppen 1912, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 71. minucie Dominik Meisel został zastąpiony przez Roberta Herrmanna. W tej samej minucie w drużynie Meppen 1912 doszło do zmiany. Janik Jesgarzewski wszedł za Steffena Puttkammera. Po chwili trener Meppen 1912 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Lucas Krüger, a murawę opuścił Richard Sukuta-Pasu.

W tej samej minucie w jedenastce Meppen 1912 doszło do zmiany. Christoph Hemlein wszedł za René Gudera. Trener Wuerzburger Kickers postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Alexandra Lungwitza i na pole gry wprowadził napastnika Vladimira Nikolaeva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce Wuerzburger Kickers doszło do zmiany. Ryan-Segon Adigo wszedł za Moritza Heinricha.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie Morgan Faßbender po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-3.

W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy Meppen 1912: Serhat Koruk, Valdet Rama, a na ich miejsce weszli Morgan Faßbender, Luka Tankulić. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Erik Domaschke
21′ Dennis Waidner
Markus Ballmert
Leon Schneider
Steffen Puttkammer71′
 25′ Tobias Kraulich
Jeron Al-Hazaimeh40′
82′ Alexander Lungwitz
Lars Bünning
71′ Dominik Meisel
Florian Egerer
David Peter Kopacz
René Guder79′
82′ Moritz Heinrich
Morgan Faßbender  35′, 86′ 90′
Fanol Përdedaj
Wilhelm Evseev
22′ 46′ Mirnes Pepić
Janik Jesgarzewski71′
82′ Ryan-Segon Adigo
Beyhan Ametov
71′ Robert Herrmann
Tobias Dombrowa
Niklas Hoffmann
Christoph Hemlein79′
46′ Maximilian Breunig
Lucas Felix Krüger79′
82′ Vladimir Nikolaev Nikolov
Valdet Skënder Rama90′

Serhat Zübeyr Koruk90′

Piłkarze Wuerzburger Kickers obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Wuerzburger Kickers w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.