FC Würzburger Kickers - FC St. Pauli 1-1 (1-0). Liga niemiecka - 12. kolejka 2. Bundesligi

6 stycznia na flyeralarm-Arena w Würzburg odbył się pojedynek 12. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Wuerzburger Kickers i FC St. Pauli. Mecz zakończył się remisem 1-1.

R. Benatelli 57'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 18. i 17. drużyna 2. Bundesligi.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Marvinowi Knollowi z FC St. Pauli.

Już na początku meczu to piłkarze Wuerzburger Kickers otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Marvin Pieringer.

W 39. minucie żółtą kartkę dostał Finn Becker, zawodnik gości. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marvin Knoll osłabiając zespół FC St. Pauli. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w ósmej minucie. W 43. minucie Max Dittgen został zmieniony przez Adama Dźwigałę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Wuerzburger Kickers.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rica Benatellego z FC St. Pauli, a w 56. minucie Dominica Baumanna z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Rico Benatelli wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC St. Pauli, zdobywając bramkę w 57. minucie meczu. Między 60. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Wuerzburger Kickers postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Nzuziego Toko i na pole gry wprowadził napastnika Stefana Maierhofera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 79. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Wuerzburger Kickers: Dominic Baumann, David Kopacz, na ich miejsce weszli: Chris David, Ridge Munsy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Igora Matanovica, Afeeza Aremu zajęli: Simon Makienok, Leon Flach. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Philipp Ziereis
73′ Ewerton Jose Almeida Santos
Marvin Knoll8′ 41′
Arne Feick
Leart Paqarada
76′ Nzuzi Toko Bundebele
Rico Benatelli  57′ 53′
56′ 82′ Dominic Baumann
Daniel-Kofi Kyereh70′
82′ David Kopacz
Finn Ole Becker39′ 70′
Daniel Hägele
Max Dittgen43′
70′ Patrick Sontheimer
Afeez Aremu68′ 79′
 9′ (k.) Marvin Pieringer
Leon Maximilian Flach79′
82′ Chris David
Kevin Lankford
70′ Martin Hasek
Rodrigo Zalazar Martínez70′
Dominik Meisel
Guido Burgstaller
76′ Stefan Maierhofer
Simon Makienok Christoffersen79′
82′ Ridge Munsy
Omar Khaled Mohamed Marmoush70′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy FC St. Pauli obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół FC St. Pauli wymienił pięciu zawodników.