FC Würzburger Kickers - 1. FC Heidenheim 1846 1-2 (0-0). Liga niemiecka - 24. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 24. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 5 marca, zespół Wuerzburger Kickers przegrał z FC Heidenheim 1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na flyeralarm-Arena w Würzburg. Jedną z bramek zdobył David Kopacz.

C. Strohdiek 64' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka FC Heidenheim wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Janowi Schöppnerowi z jedenastki gości. Była to 28. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Tuż po przerwie drużyna gości objęła prowadzenie. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu bramkę zdobył Denis Thomalla. W zdobyciu bramki pomógł Tobias Mohr.

Niedługo później trener Wuerzburger Kickers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Stefan Maierhofer, a murawę opuścił Marvin Pieringer. W tej samej minucie w zespole Wuerzburger Kickers doszło do zmiany. Mitja Lotrič wszedł za Patricka Sontheimera.

W 64. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Wuerzburger Kickers Christian Strohdiek.

Piłkarze Wuerzburger Kickers szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie wynik ustalił David Kopacz.

W 75. minucie za Konstantina Kerschbaumera wszedł Andreas Geipl. Kibice FC Heidenheim nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Schimmera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy. Murawę musiał opuścić Tobias Mohr. Między 77. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Wuerzburger Kickers: Arne Feick, David Kopacz, Rolf Feltscher, na ich miejsce weszli: Frank Ronstadt, Dominic Baumann, Robert Herrmann. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kevina Sessy, Christiana Kühlwettera zajęli: Maximilian Thiel, Marc Schnatterer.

Zespołowi Wuerzburger Kickers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Heidenheim.

Kevin Müller
85′ Rolf Günther Feltscher Martínez
Patrick Mainka
Douglas Franco Texeira
Norman Theuerkauf
64′ (samob.) Christian Strohdiek
Oliver Steurer
77′ Arne Feick
Marnon Busch
Martin Hasek
Kevin Sessa87′
61′ Patrick Sontheimer
Konstantin Kerschbaumer75′
Daniel Hägele
Tobias Mohr75′
 67′ 85′ David Kopacz
Jan Schöppner28′
61′ Marvin Pieringer
Jonas Föhrenbach
77′ Frank Ronstadt
Marvin Lee Rittmüller
85′ Robert Herrmann
Andreas Geipl75′
Nzuzi Toko Bundebele
Florian Pick
Rajiv van La Parra
Marc Schnatterer89′
85′ Dominic Baumann
Julian Stark
61′ Mitja Lotrič
Maximilian Thiel87′
61′ Stefan Maierhofer
Stefan Schimmer75′

Sędzia nie ukarał zawodników Wuerzburger Kickers żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół Wuerzburger Kickers w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.