FC Viktoria Köln - SV Türkgücü-Ataspor München 0-2 (0-0). Liga niemiecka - 19. kolejka 3. Ligi

15 stycznia na Sportpark Höhenberg w Kolonii odbył się mecz 19. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Viktorii Koeln i SV Türkgücü-Ataspor München. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SV Türkgücü-Ataspor München 2-0.

P. Slišković 90'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Moritzowi Fritzowi z jedenastki gospodarzy. Była to 16. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Türkgücü-Ataspor München w 47. minucie spotkania, gdy Sercan Sararer-Osuna strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Alexander Sorge.

W 54. minucie arbiter ukarał kartką Stefana Stangla, piłkarza gości. Chwilę później trener SV Türkgücü-Ataspor München postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Nico Gorzel, a murawę opuścił Stefan Stangl. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Alexandrowi Sorgemu z SV Türkgücü-Ataspor München.

W 62. minucie Sercan Sararer-Osuna zastąpił Omara-Šarifa Sijaricia. A kibice Viktorii Koeln nie mogli już doczekać się wprowadzenia Timmego Thielego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Kai Klefisch. W 65. minucie Michael Arantes został zmieniony przez Alberta Bunjaku, a za Lucasa Cueto wszedł na boisko Marcel Risse, co miało wzmocnić zespół Viktorii Koeln. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philippa Erhardta na Erola Alkana.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom SV Türkgücü-Ataspor München: Furkanowi Kircickowi w 87. i Erolowi Alkanowi w 89. minucie.

Drużyna Viktorii Koeln ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 90. minucie wynik ustalił Petar Slišković. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Aaron Berzel.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Filip Kusič
16′ Moritz Fritz
Aaron Berzel
Kevin Holzweiler
Philipp Erhardt83′
78′ Lucas Cueto
Furkan Kircicek87′
65′ Kai Klefisch
Stefan Stangl54′ 56′
Mike Wunderlich
Sercan Sararer-Osuna  47′ 62′
65′ Michael Joseph Arantes Seaton
Nico Gorzel56′
78′ Marcel Risse
Ünal Tosun
65′ Albert Bunjaku
Mounir Bouziane
65′ Timmy Thiele
Omar-Šarif Sijarić62′

Przewaga drużyny Viktorii Koeln w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Viktorii Koeln obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.