FC Viktoria Köln - Hallescher FC 2-0 (1-0). Liga niemiecka - 32. kolejka 3. Ligi

17 kwietnia na Sportpark Höhenberg w Kolonii odbył się pojedynek 32. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Viktorii Koeln i Hallescher FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Viktorii Koeln 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć André Deja występującego w Viktorii Koeln.

S. Handle 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Hallescher FC wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Fabianowi Holthausowi z jedenastki gospodarzy. Była to druga minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Koeln w 33. minucie spotkania, gdy Mike Wunderlich zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Timmy Thiele.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viktorii Koeln.

Drugą połowę drużyna Hallescher FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dennisa Masta wszedł Laurenz Dehl.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Viktorii Koeln, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie wynik ustalił Simon Handle. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystował Timmy Thiele.

W 68. minucie Jonas Nietfeld zastąpił Anthony'ego Syhrego. W tej samej minucie w jedenastce Hallescher FC doszło do zmiany. Niklas Landgraf wszedł za Janka Sternberga. Po chwili trener Hallescher FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Julian-Maurice Derstroff, a murawę opuścił Braydon Manu.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Antoniosowi Papadopoulosowi, piłkarzowi Hallescher FC. W 79. minucie w drużynie Hallescher FC doszło do zmiany. Michael Eberwein wszedł za Juliana Guttaua. Chwilę później trener Viktorii Koeln postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Simona Handle'a wszedł Luca Stellwagen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Viktorii Koeln utrzymać prowadzenie.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Viktorii Koeln doszło do zmiany. Bernard Kyere-Mensah wszedł za Marcela Risse'a. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Sören-Kurt Reddemann
2′ Fabian Holthaus
Janek Sternberg68′
Kai Klefisch
Braydon Marvin Manu74′
85′ Marcel Risse
Antonios Papadopoulos78′
 58′ 80′ Simon Handle
Julian Guttau79′
Jeremias Lorch
Dennis Mast46′
 33′ Mike Wunderlich
Jonas Nietfeld68′
Timmy Dennis Mario Thiele
Terrence Anthony Boyd
Yannik Bangsow
Kai Eisele
85′ Bernard Kyere-Mensah
Niklas Kastenhofer
80′ Luca Stellwagen