FC Viktoria Köln - FC Würzburger Kickers 1-1 (1-1). Liga niemiecka - 12. kolejka 3. Ligi

W meczu 12. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 17 października, drużyna Viktorii Koeln zremisowała z Wuerzburger Kickers 1-1 (1-1). Mecz na Sportpark Höhenberg w Kolonii obejrzało 2 118 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Kopacza występującego w Wuerzburger Kickers.

12. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-10-17 14:00 | Stadion: Sportpark Höhenberg | Widzów: 2118 | Arbiter: Martin Speckner
FC Viktoria Köln
FC Würzburger Kickers
1
1
M. Rossmann 13'
M. Pourié 26'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkał się 18. i 19. zespół 3. Ligi.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Dennisowi Waidnerowi z Wuerzburger Kickers. Była to 12. minuta starcia.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Maximilian Rossmann wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Koeln , zdobywając bramkę w 13. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Marcel Risse.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie bramkę wyrównującą zdobył Marvin Pourié. Przy strzeleniu gola asystował Ryan-Segon Adigo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie kartką został ukarany Fanol Përdedaj, piłkarz Wuerzburger Kickers. W 58. minucie za Jeremiasa Lorcha wszedł Patrick Sontheimer.

W tej samej minucie Youssef Amyn został zmieniony przez Floriana Heistera, co miało wzmocnić drużynę Viktorii Koeln. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana-Segona Adigę na Davida Kopacza w 60. minucie oraz Dennisa Waidnera na Dildara Atmacę w tej samej minucie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Viktoria Koeln: Patrickowi Sontheimerowi w 71. i Luce Marseiler w 72. minucie. Trener Viktorii Koeln postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Lucę Marseilera i na pole gry wprowadził napastnika Federica Palaciosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Nikolaj Moller został zmieniony przez Alberta Bunjaku, co miało wzmocnić drużynę Viktorii Koeln. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fanola Përdedaja na Niklasa Hoffmanna w 88. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Dennis Waidner12′ 71′
 13′ Maximilian Christian Rossmann
Ryan-Segon Adigo60′
72′ 73′ Luca Marseiler
Robert Herrmann
58′ Jeremias Lorch
Fanol Përdedaj52′ 88′
58′ Youssef Amyn
Mirnes Pepić
73′ Nikolaj Moller
Dildar Atmaca71′
58′ Florian Heister
Niklas Hoffmann88′
Benjamin Hemcke
David Peter Kopacz60′
58′ 71′ Patrick Sontheimer
Tizian Hümmer
Joel Vieting
Vladimir Nikolaev Nikolov
73′ Albert Bunjaku

73′ Federico Palacios Martinez

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Viktorii Koeln w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.