FC St. Pauli - VfL Osnabrück 0-1 (0-0). Liga niemiecka - 9. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 9. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 27 listopada, drużyna FC St. Pauli przegrała z VfL Osnabrueck 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Millerntor-Stadion w Hamburgu. Jedyną bramkę zdobył David Blacha.

D. Blacha 85'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Brianowi Henningowi z VfL Osnabrueck. Była to 42. minuta meczu.

W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Maurice'owi Trappowi z zespołu gości. W 60. minucie Brian Henning został zmieniony przez Davida Blachę.

W tej samej minucie w drużynie VfL Osnabrueck doszło do zmiany. Ludovit Reis wszedł za Ulricha Taffertshofera. A trener FC St. Pauli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lukasa Daschnera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Finn Becker. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom VfL Osnabrueck: Timowi Beermannowi w 65. i Etienne Amenyidowi w 66. minucie.

Niedługo później trener VfL Osnabrueck postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Bashkima Ajdiniego wszedł Konstantin Engel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi VfL Osnabrueck utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi VfL Osnabrueck udało się strzelić gola i wygrać.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę VfL Osnabrueck w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie wynik ustalił David Blacha.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie FC St. Pauli doszło do zmiany. Igor Matanovic wszedł za Rica Benatellego. W 89. minucie kartkę dostał James Lawrence, zawodnik FC St. Pauli.

Bashkim Ajdini82′
72′ Philipp Ziereis
Timo Beermann65′
89′ James Alexander Lawrence
Maurice Trapp56′
72′ Daniel Buballa
Kevin Wolze
87′ Rico Benatelli
Lukas Josef Gugganig
Kevin Lankford
Etienne Amenyido66′
72′ Daniel-Kofi Kyereh
Sebastian Kerk68′
Rodrigo Zalazar Martínez
Ulrich Taffertshofer60′
62′ Finn Ole Becker
Ken Reichel
72′ Maximilian Dittgen
Adam Sušac
Leon Maximilian Flach
David Blacha60′  85′
62′ Lukas Stephan Horst Daschner
Sven Köhler
72′ Marvin Knoll
Maurice Michael Multhaup
87′ Igor Matanović
Ludovit Reis60′
72′ Borys Tashchy
Niklas Schmidt68′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka VfL Osnabrueck w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.