FC St. Pauli - SSV Jahn 2000 Ratyzbona 2-0 (1-0). Liga niemiecka - 17. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 17. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 24 stycznia, zespół FC St. Pauli zwyciężył z SSV Jahn 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Millerntor-Stadion w Hamburgu.

O. Marmoush 49'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań drużyna FC St. Pauli wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Rodrigo Zalazar z jedenastki gospodarzy. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC St. Pauli w 27. minucie spotkania, gdy Guido Burgstaller zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Daniela-Kofiego Kyereha.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC St. Pauli.

Trener SSV Jahn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André Beckera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Kaan Caliskaner.

Trzeba było trochę poczekać, aby Omar Marmoush wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC St. Pauli, strzelając kolejnego gola w 49. minucie starcia. Asystę zaliczył Rodrigo Zalazar.

W 61. minucie w zespole SSV Jahn doszło do zmiany. Aaron Opoku wszedł za Albiona Vreneziego. W 63. minucie Daniel-Kofi Kyereh został zastąpiony przez Igora Matanovica. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Benedikta Sallera, zawodnika SSV Jahn.

Po chwili trener FC St. Pauli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Leon Flach, a murawę opuścił Finn Becker. Między 79. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 80. minucie Sebastian Stolze został zmieniony przez Andreasa Albersa, a za Scotta Fitzgeralda wszedł na boisko David Otto, co miało wzmocnić jedenastkę SSV Jahn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Ohlssona na Adama Dźwigałę oraz Omara Marmousha na Lukasa Daschnera.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Alexander Meyer
85′ Sebastian Ohlsson
Erik Wekesser
74′ Finn Ole Becker
Benedikt Gimber80′
9′ Rodrigo Zalazar Martínez
Albion Vrenezi61′
Rico Benatelli
Jann-Christopher George
63′ Daniel-Kofi Kyereh
Max Besuschkow
 49′ 85′ Omar Khaled Mohamed Marmoush
Sebastian Stolze80′
 27′ 80′ Guido Burgstaller
Kaan Caliskaner46′
Dennis Smarsch
Alexander Weidinger
85′ Adam Dźwigała
Sebastian Nachreiner
Afeez Aremu
Markus Palionis
85′ Lukas Daschner
Christoph Moritz
Max Dittgen
Andreas Albers Nielsen80′
74′ Leon Maximilian Flach
André Becker46′
Marvin Knoll
Aaron Opoku61′
Simon Makienok Christoffersen
David Otto80′
63′ 87′ Igor Matanovic
Jan-Marc Schneider

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.