FC St. Pauli - Schalke 04 Gelsenkirchen 2-1 (2-0). Liga niemiecka - 16. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 16. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 4 grudnia, drużyna FC St. Pauli zwyciężyła ze Schalke 04 2-1 (2-0). Mecz na Millerntor-Stadion w Hamburgu obejrzało 19 950 widzów.

16. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-12-04 20:30 | Stadion: Millerntor-Stadion | Widzów: 19950 | Arbiter: Marco Fritz
FC St. Pauli
Schalke 04 Gelsenkirchen
2
1
G. Burgstaller 20',39'
R. Zalazar 75'

Zespół FC St. Pauli bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego arbiter pokazał kartkę Danielowi-Kofiemu Kyerehowi z zespołu gospodarzy.

Nieoczekiwanie piłkarze FC St. Pauli nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie Guido Burgstaller dał prowadzenie swojej jedenastce. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Igora Matanovicia.

W 26. minucie sędzia ukarał kartką Malicka Thiawa, zawodnika gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC St. Pauli w 39. minucie spotkania, gdy Guido Burgstaller strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Leart Paqarada.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce ”Czeladników” doszło do zmiany. Danny Latza wszedł za Guðlaugura Pálssona. W tej samej minucie trener ”Czeladników” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Mehmeta-Cana Aydina. Na boisko wszedł Reinhold Ranftl, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

A trener FC St. Pauli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maximiliana Dittgena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Igor Matanović.

Zawodnicy Schalke 04 w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 75. minucie wynik ustalił Rodrigo Zalazar. Przy strzeleniu gola asystował Thomas Ouwejan.

W 81. minucie za Rüfäta Dadaşova wszedł Keke Topp. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Rodrigowi Zalazarowi ze Schalke 04. Była to 90. minuta pojedynku. Jedenastce ”Czeladników” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC St. Pauli.

Dominick Drexler
2′ 90′ Daniel-Kofi Kyereh
Thomas Ouwejan
85′ Eric Anders Smith
Guðlaugur Victor Pálsson73′
 20′, 39′ 90′ Guido Burgstaller
Marvin Pieringer
73′ Igor Matanović
Rüfät Dadaşov81′
Dennis Smarsch
Felix Bernd Wienand
85′ Jakov Medić
Blendi Idrizi
90′ Christopher Buchtmann
Jimmy Adrian Kaparos
73′ Maximilian Dittgen
Danny Latza73′
Etienne Amenyido
Reinhold Ranftl73′
90′ Simon Makienok Christoffersen
Keke Maximilian Topp81′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Schalke 04 przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Schalke 04 w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.