FC St. Pauli - Kieler SV Holstein 1900 3-0 (1-0). Liga niemiecka - 1. kolejka 2. Bundesligi

25 lipca na Millerntor-Stadion w Hamburgu odbył się mecz 1. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC St. Pauli i Kieler Holstein. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC St. Pauli 3-0. Na stadionie zasiadło 8 900 widzów.

1. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-07-25 13:30 | Stadion: Millerntor-Stadion | Widzów: 8900 | Arbiter: Aarne Aarnink
G. Burgstaller 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków drużyna FC St. Pauli wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC St. Pauli w 11. minucie spotkania, gdy Leart Paqarada zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Finn Becker.

W 39. minucie arbiter pokazał kartkę Alexandrowi Mühlingowi, zawodnikowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC St. Pauli.

Drugą połowę zespół Kieler Holstein rozpoczął w zmienionym składzie, za Marca Komendę wszedł Simon Lorenz. W 49. minucie Eric Smith został zmieniony przez Afeeza Aremu.

Drużyna Kieler Holstein ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Daniel-Kofi Kyereh. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Finn Becker.

Między 63. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kieler Holstein: Jann-Fiete Arp, Fabian Reese, Phil Neumann, Steven Skrzybski, na ich miejsce weszli: Hólmbert Friðjónsson, Joshua Mees, Julian Korb, Finn-Dominik Porath. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simona Makienoka, Daniela-Kofiego Kyereha, Finna Beckera zajęli: Maximilian Dittgen, Lukas Horst, Christopher Buchtmann.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik na 3-0 podwyższył Guido Burgstaller. Asystę przy bramce zanotował Maximilian Dittgen.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Marco Komenda46′
 11′ Leart Paqarada
Mikkel Kirkeskov Andersen
86′ Finn Ole Becker
Fin Bartels
Rico Benatelli
Steven Skrzybski75′
 61′ 86′ Daniel-Kofi Kyereh
Alexander Mühling39′
48′ Eric Anders Smith
Fabian Reese63′
 90′ Guido Burgstaller
Patrick Erras
70′ Simon Makienok Christoffersen
Simon Lorenz46′
48′ Afeez Aremu Olalekan
Stefan Thesker
86′ Christopher Buchtmann
Joshua Mees63′
70′ Maximilian Dittgen
Philipp Sander
86′ Lukas Stephan Horst Daschner
Hólmbert Aron Friðjónsson62′
Christian Viet
Finn-Dominik Porath75′

Sędzia nie ukarał piłkarzy FC St. Pauli żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Drużyna FC St. Pauli w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.