FC St. Pauli - Kieler SV Holstein 1900 1-1 (0-0). Liga niemiecka - 15. kolejka 2. Bundesligi

9 stycznia na Millerntor-Stadion w Hamburgu odbyło się starcie 15. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC St. Pauli i Kieler Holstein. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

J. Mees 62'

Drużyna Kieler Holstein bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków jedenastka Kieler Holstein wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rodriga Zalazara z FC St. Pauli, a w 39. minucie Johannesa van den Bergha z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Kieler Holstein wyszedł w zmienionym składzie, za Johannesa van den Bergha wszedł Marco Komenda.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC St. Pauli w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie Omar Marmoush dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Daniel-Kofi Kyereh.

Kibice Kieler Holstein nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joshuę Meesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Fabian Reese. Posunięcie trenera było słuszne. Joshuę Meesa zdobył wyrównującą bramkę w 62. minucie spotkania. W 59. minucie Janni-Luca Serra zastąpił Finna-Dominika Poratha.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Joshua Mees. Przy zdobyciu bramki asystował Fin Bartels.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Adam Dźwigała z FC St. Pauli. Była to 67. minuta pojedynku. Niedługo później trener FC St. Pauli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Leon Flach, a murawę opuścił Adam Dźwigała. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Ioannis Gelios
67′ 79′ Adam Dźwigała
Alexander Mühling
6′ Rodrigo Zalazar Martínez
Fabian Reese59′
Rico Benatelli
Fin Bartels
90′ Daniel-Kofi Kyereh
Jae-Sung Lee
79′ Guido Burgstaller
Jonas Meffert
 52′ 79′ Omar Khaled Mohamed Marmoush
Marco Komenda46′
90′ Lukas Daschner
Simon Lorenz
79′ Max Dittgen
Phil Neumann
79′ Leon Maximilian Flach
Ahmet Metin Arslan
Kevin Lankford
Joshua Mees59′  62′
Simon Makienok Christoffersen
Benjamin Girth
79′ Igor Matanovic
Finn-Dominik Porath59′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FC St. Pauli, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Kieler Holstein w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.