FC St. Pauli - FC Würzburger Kickers 4-0 (3-0). Liga niemiecka - 29. kolejka 2. Bundesligi

17 kwietnia na Millerntor-Stadion w Hamburgu odbyło się starcie 29. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC St. Pauli i Wuerzburger Kickers. Mecz zakończył się zwycięstwem FC St. Pauli 4-0.

D. Kyereh 50'

Drużyna Wuerzburger Kickers przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC St. Pauli w czwartej minucie spotkania, gdy Omar Marmoush strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Finna Beckera.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FC St. Pauli, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Rico Benatelli.

Prawie natychmiast Leart Paqarada wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC St. Pauli, strzelając kolejnego gola w 22. minucie spotkania. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Finn Becker.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Wuerzburger Kickers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dominic Baumann, a murawę opuścił Marvin Pieringer. Na drugą połowę drużyna Wuerzburger Kickers wyszła w zmienionym składzie, za Martina Haska, Davida Kopacza weszli Mitja Lotrič, Rajiv van La Parra.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie wynik ustalił Daniel-Kofi Kyereh. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leart Paqarada.

W 56. minucie Rodrigo Zalazar został zastąpiony przez Christiana Vieta. W tej samej minucie na murawie pojawił się Tore Reginiussen z FC St. Pauli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Jamesa Lawrence'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Między 56. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC St. Pauli: Omar Marmoush, Finn Becker, Daniel-Kofi Kyereh, na ich miejsce weszli: Lukas Daschner, Jannes Wieckhoff, Simon Makienok. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ridge'a Munsy'ego, Franka Ronstadta zajęli: Vladimir Nikolaev, Arne Feick.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Maksowi Dittgenowi z FC St. Pauli. Była to 59. minuta meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Christian Strohdiek
56′ James Alexander Lawrence
Tobias Kraulich
 22′ Leart Paqarada
Rolf Günther Feltscher Martínez
72′ Finn Ole Becker
Daniel Hägele
56′ Rodrigo Zalazar Martínez
David Kopacz46′
 18′ Rico Benatelli
Martin Hasek46′
 50′ 77′ Daniel-Kofi Kyereh
Lars Dietz
 4′ 56′ Omar Khaled Mohamed Marmoush
Marvin Pieringer46′
59′ Max Dittgen
Douglas Franco Texeira
56′ Tore Reginiussen
Chris David
72′ Jannes Luca Wieckhoff
Dominik Meisel
Afeez Aremu
Rajiv van La Parra46′
56′ Lukas Daschner
Dominic Baumann46′
56′ Christian Viet
Mitja Lotrič46′
77′ Simon Makienok Christoffersen
Vladimir Nikolaev Nikolov63′

Zespół FC St. Pauli był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom FC St. Pauli pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.