FC St. Pauli - FC Hansa Rostock 4-0 (2-0). Liga niemiecka - 11. kolejka 2. Bundesligi

W meczu 11. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 24 października, jedenastka FC St. Pauli wysoko wygrała z Hansą Rostock 4-0 (2-0). Mecz na Millerntor-Stadion w Hamburgu obejrzało 22 006 widzów.

11. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-10-24 13:30 | Stadion: Millerntor-Stadion | Widzów: 22006 | Arbiter: Harm Osmers
S. Makienok 77'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Hansy Rostock znajduje się na dole tabeli zajmując 13. miejsce, za to jedenastka FC St. Pauli zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół FC St. Pauli wygrał aż siedem razy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC St. Pauli w 12. minucie spotkania, gdy Jackson Irvine zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Luki-Milana Zandera.

Niedługo później Daniel-Kofi Kyereh wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC St. Pauli, strzelając kolejnego gola w 18. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Leart Paqarada.

W 26. minucie arbiter pokazał kartkę Johnowi Verhoekowi z drużyny gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Björnowi Rotherowi z Hansy Rostock. Była to 49. minuta pojedynku. W 60. minucie Kevin Schumacher zastąpił Harisa Duljevicia.

Trener Hansy Rostock wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ridge'a Munsy'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nik Omladič. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Hansy Rostock doszło do zmiany. Streli Mamba wszedł za Johna Verhoeka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC St. Pauli w 61. minucie spotkania, gdy Guido Burgstaller zdobył trzecią bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcel Hartel.

Po chwili trener FC St. Pauli postanowił wzmocnić formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Lucę-Milana Zandera. Na boisko wszedł Adam Dźwigała, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC St. Pauli w 77. minucie spotkania, gdy Simon Makienok strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zanotował James Lawrence.

W 78. minucie Hanno Behrens został zmieniony przez Bentleya Bahna, co miało wzmocnić drużynę Hansy Rostock. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela-Kofiego Kyereha na Etienne'a Amenyido. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Markus Kolke
69′ Luca-Milan Zander
Nico Neidhart69′
Philipp Ziereis
Thomas Meißner
77′ Jakov Medić
Damian Roßbach
69′ Leart Paqarada
Jonathan Meier
 12′ Jackson Alexander Irvine
Hanno Behrens78′
Marcel Hartel
Nik Omladič61′
Afeez Aremu Olalekan
Björn Rother49′
 18′ 82′ Daniel-Kofi Kyereh
Kevin Schumacher60′
 61′ 77′ Guido Burgstaller
Lukas Thomas Fröde
Maximilian Dittgen
John Verhoek26′ 61′
Dennis Smarsch
Luis Klatte
69′ Adam Dźwigała
Ryan Patrick Malone
77′ James Alexander Lawrence
Julian Riedel69′
69′ Lars Ritzka
Haris Duljević60′
82′ Etienne Amenyido
Streli Mamba61′
77′  77′ Simon Makienok Christoffersen
Ridge Munsy61′

Arbiter nie ukarał zawodników FC St. Pauli żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.