FC Saarbrücken - Viktoria Berlin 2-0 (0-0). Liga niemiecka - 17. kolejka 3. Ligi

27 listopada na Stadionie Ludwigspark odbył się mecz 17. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Saarbrücken i Viktorii Berlin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Saarbrücken 2-0. Starcie obejrzało 6 094 widzów.

17. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-11-27 14:00 | Stadion: Stadion Ludwigspark | Widzów: 6094 | Arbiter: Lukas Benen
1. FC Saarbrücken
FC Viktoria 1889 Berlin Lichterfelde-Tempelhof
2
0
T. Jänicke 79'
M. Deville 85'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Saarbrücken: Dominikowi Ernstowi w 17. i Manuelowi Zeitzowi w 35. minucie.

Na drugą połowę drużyna FC Saarbrücken wyszła w zmienionym składzie, za Manuela Zeitza wszedł Dennis Erdmann. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę dostał Jakob Lewald z zespołu gości.

W 62. minucie Rasim Bulić został zastąpiony przez Piusa Krätschmera. W 64. minucie w drużynie Viktorii Berlin doszło do zmiany. Tolcay Ciğerci wszedł za Christophera Theisena. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Deji-Ousman Beyreuther, zawodnik Viktorii Berlin.

Trener FC Saarbrücken postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Robina Scheu i na pole gry wprowadził napastnika Sebastiana Jacoba, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 73. minucie Pasqual Verkamp został zmieniony przez Falcão, co miało wzmocnić zespół Viktorii Berlin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Grimaldiego na Justina Steinköttera oraz Juliana Günthera-Schmidta na Maurice'a Deville'a.

Bramkarz Viktorii Berlin wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 79. minucie bramkę zdobył Tobias Jänicke. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Justin Steinkötter.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Shalva Ogbaidze, Shinji Yamada, a na ich miejsce weszli Enes Küc, Lukas Pinckert.

Niedługo później Maurice Deville wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Saarbrücken, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie starcia. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Justin Steinkötter.

W doliczonym czasie gry arbiter ukarał żółtą kartką Lucę Kerbera, piłkarza gospodarzy. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tolcay Ciğerci osłabiając tym samym drużynę gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Julian Krahl
17′ Dominik Ernst
Tobias Gunte
35′ 46′ Manuel Zeitz
Alexander Hahn
Lukas Boeder
Jakob Lewald50′
Mario Müller
Christoph Menz
62′ Rasim Bulić
Lukas Finn Pinckert82′
68′ Robin Scheu
Deji-Ousman Beyreuther65′
78′ Julian Günther-Schmidt
Björn Jopek
90′ Luca Kerber
Christopher Theisen64′
 79′ Tobias Jänicke
Pasqual Verkamp73′
78′ Adriano Grimaldi
Enes Küc82′
Marcel Johnen
Philip Sprint
46′ Dennis Erdmann
Yannis Becker
Nick Galle
Tolcay Ciğerci64′ 90′
Alexander Groiß
Bryang Kayo
62′ Pius Krätschmer
Shinji Yamada82′
78′  85′ Maurice John Deville
Soufian Benyamina
68′ Sebastian Jacob
Lucas Bradley Falcão Cini73′
Marius Köhl
Shalva Ogbaidze82′
78′ Justin Steinkötter
Moritz Seiffert

Zespół FC Saarbrücken w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.