FC Nuernberg - TSV Eintracht 0-0. Liga niemiecka - 23. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 23. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 28 lutego, zespół FC Nuernberg zremisował z TSV Eintracht 0-0. Pojedynek odbył się na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze.

23. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-02-28 13:30 | Stadion: Max-Morlock-Stadion | Arbiter: Marco Fritz
1. FC Nuernberg
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań drużyna TSV Eintracht wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Dominikowi Wydrze z TSV Eintracht. Była to 13. minuta starcia.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Feliksa Kroos z TSV Eintracht, a w 54. minucie Enrica Valentiniego z drużyny przeciwnej. Kibice TSV Eintracht nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcela Bära. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ji Dong-Won.

W 76. minucie Fabio Kaufmann został zmieniony przez Yariego Ottę. W tej samej minucie w zespole TSV Eintracht doszło do zmiany. Patrick Kammerbauer wszedł za Dominika Wydrę. Chwilę później trener FC Nuernberg postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Dennisa Borkowskiego. Na boisko wszedł Robin Hack, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Jannis Nikolaou, zawodnik TSV Eintracht. W 87. minucie w drużynie TSV Eintracht doszło do zmiany. Lasse Schlüter wszedł za Nica Klaßa.

Jasmin Fejzić
54′ Enrico Valentini
Jannis Nikolaou81′
77′ Dennis Borkowski
Yassin Ben Balla
77′ Robin Hack
Manuel Schwenk

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze FC Nuernberg obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast drużyna TSV Eintracht w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.