FC Magdeburg - Viktoria Berlin 1-0 (1-0). Liga niemiecka - 13. kolejka 3. Ligi

23 października na MDCC-Arena odbyło się spotkanie 13. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Magdeburg i Viktorii Berlin. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Magdeburg 1-0. Na stadionie stawiło się 20 000 widzów.

C. Krempicki 4'

Jedenastka FC Magdeburg bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie bramkę zdobył Connor Krempicki. Asystę zaliczył Alexander Bittroff.

Między 32. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Viktorii Berlin. W 43. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Magdeburg.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Janowi Schulerowi z jedenastki gospodarzy. W 58. minucie Falcão zastąpił Soufiana Benyaminę.

A trener FC Magdeburg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kaiego Brünkera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jan Schuler. W 70. minucie kartką został ukarany Alexander Hahn, piłkarz Viktorii Berlin. Chwilę później trener Viktorii Berlin postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Moritza Seifferta. Na boisko wszedł Pasqual Verkamp, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Floriana Katha z FC Magdeburg, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Bryanga Kaya z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Tobias Gunte
 4′ 90′ Connor Krempicki
Christoph Menz34′
Amara Condé
Yannis Becker
Andreas Müller
Björn Jopek
87′ Jason Ceka
Enes Küc79′
43′ (k.) 53′ 63′ Jan Luca Schuler
Lucas Bradley Falcão Cini58′
86′ 87′ Florian Kath
Bryang Kayo79′ 90′
90′ Julian Rieckmann
Christopher Theisen
87′ Henry Rorig
Shinji Yamada
Ole Hoch
Erhan Yılmaz
63′ Kai Brünker
Soufian Benyamina58′
87′ Luka Slišković
Shalva Ogbaidze

Pasqual Verkamp71′

Zespół Viktorii Berlin zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Viktorii Berlin w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.