FC Magdeburg - TSV Eintracht 2-0 (2-0). Liga niemiecka - 17. kolejka 3. Ligi

27 listopada na MDCC-Arena odbyło się spotkanie 17. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Magdeburg i TSV Eintracht. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Magdeburg 2-0. Na stadionie stawiło się 17 374 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Małachowskiego występującego w FC Magdeburg.

B. Atik 26'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się pierwsza i druga jedenastka 3. Ligi.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół TSV Eintracht wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Magdeburg w 13. minucie spotkania, gdy Léon Bell strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Barış-Fahri Atik.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FC Magdeburg, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie wynik na 2-0 podwyższył Barış-Fahri Atik. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Léon Bell.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom TSV Eintracht: Brianowi Behrendtowi w 36. i Bryanowi Henningowi w 40. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna TSV Eintracht wyszła w zmienionym składzie, za Ibę May, Liona Lauberbacha weszli Luc Ihorst, Sebastian Müller. Na murawie, jak to często zdarzało się TSV Eintracht w tym sezonie, pojawił się Niko Kijewski, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Lasse Schlütera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 58. minucie Raphael Sanchez został zmieniony przez Floriana Katha. W 73. minucie w jedenastce TSV Eintracht doszło do zmiany. Enrique Peña wszedł za Martina Kobylańskiego. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Sebastian Müller, zawodnik TSV Eintracht.

Kibice FC Magdeburg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriana Małachowskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jan Schuler. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jannisa Nikolaou z TSV Eintracht, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Jasona Cekę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Maurice Michael Multhaup
90′ Alexander Bittroff
Brian Behrendt36′
Andreas Müller
Michael Schultz
90′ Amara Condé
Lasse Schlüter46′
58′ Raphael Sanchez Obermair
Robin Krauße83′
 13′ Léon Bell Bell
Iba May46′
90′ Connor Krempicki
Bryan Henning40′
90′ Jason Ceka
Jannis Nikolaou80′
75′ Jan Luca Schuler
Martin Kobylański73′
 26′ Barış-Fahri Atik
Lion Lauberbach46′
Benjamin Leneis
Yannik Bangsow
90′ Korbinian Burger
Niko Kijewski46′
90′ Julian Rieckmann
Philipp Strompf
Henry Rorig
Jomaine Ellay Consbruch
Nico Granatowski
Enrique Manuel Peña Zauner73′
75′ Adrian Małachowski
Benjamin Girth83′
90′ Maximilian Franzke
Luc Ihorst46′
58′ Florian Kath
Sebastian Müller46′ 75′

Yari Otto

Piłkarze FC Magdeburg otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.