FC Ingolstadt - Fortuna Düsseldorf 1-2 (0-0). Liga niemiecka - 8. kolejka 2. Bundesligi

25 września na Audi-Sportpark odbył się mecz 8. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Ingolstadt i Fortuny Düsseldorf. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fortuny Düsseldorf 2-1. Starcie obejrzało 4 579 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w Fortunie Düsseldorf.

8. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-09-25 13:30 | Stadion: Audi-Sportpark | Widzów: 4579 | Arbiter: Thorben Siewer
M. Zimmermann 74'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 17. i 13. zespół 2. Bundesligi.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół FC Ingolstadt wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 50. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Dominikowi Frankemu z FC Ingolstadt.

Tymczasem to piłkarze Fortuny Düsseldorf otworzyli wynik. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się André Hoffmann. Asystę zaliczył Khaled Narey.

W 58. minucie w drużynie Fortuny Düsseldorf doszło do zmiany. Jakub Piotrowski wszedł za Shintę Appelkampa. W tej samej minucie za Kristoffera Petersona wszedł Róbert Boženík. W tej samej minucie w zespole Fortuny Düsseldorf doszło do zmiany. Matthias Zimmermann wszedł za Ao Tanakę.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Feliksowi Klausowi i Denisowi Linsmayerowi. Chwilę później trener FC Ingolstadt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Nassim Boujellab, a murawę opuścił Merlin Röhl. W tej samej minucie w zespole FC Ingolstadt doszło do zmiany. Peter Kurzweg wszedł za Dominika Frankego.

Drużyna FC Ingolstadt ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 74. minucie wynik na 0-2 podwyższył Matthias Zimmermann. Przy zdobyciu bramki ponownie asystę zaliczył Khaled Narey.

W 75. minucie boisko opuścili piłkarze FC Ingolstadt: Fatih Kaya, Justin Butler, a na ich miejsce weszli Patrick Schmidt, Dennis-Yerai Eckert. Na sześć minut przed zakończeniem meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Florian Kastenmeier osłabiając tym samym drużynę Fortuny Düsseldorf. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Fortuny Düsseldorf jak grom z jasnego nieba, trener w 85. minucie ściągnął z boiska napastnika Rouwena Henningsa, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Raphael Wolf.

W 89. minucie żółtą kartkę dostał Peter Kurzweg, zawodnik FC Ingolstadt. W doliczonym czasie gry w drużynie Fortuny Düsseldorf doszło do zmiany. Nicklas Shipnoski wszedł za Matthiasa Zimmermanna. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił z rzutu karnego Fatih Kaya.

Zespołowi FC Ingolstadt zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Fortuny Düsseldorf.

André Hoffmann  57′
50′ 67′ Dominik Franke
Florian Hartherz1′
Christian Gebauer
Felix Klaus66′
33′ 67′ Merlin Röhl
Marcel Sobottka
Filip Bilbija
Kristoffer Paul Peterson12′ 58′
66′ Denis Linsmayer
Ao Tanaka58′
75′ Patrick Schmidt
Rouwen Hennings85′
75′ Dennis-Yerai Eckert Ayensa
Shinta Karl Appelkamp58′
Robert Jendrusch
Raphael Wolf85′
Nico Antonitsch
Adam Bodzek
67′ 89′ Peter Kurzweg
Leonardo Pablo Koutris
Maximilian Beister
Dragoș Ionuț Nedelcu
67′ Nassim Boujellab
Jakub Piotrowski58′
Rico Preißinger
Edgar Prib
75′ Justin Butler
Nicklas Shipnoski90′
Jalen Hawkins
Matthias Jürgen Zimmermann58′  74′ 90′
75′  90′ (k.) Fatih Kaya
Róbert Boženík58′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Fortuny Düsseldorf w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.