FC Ingolstadt 04 - Kieler SV Holstein 1900 1-1 (0-1). Liga niemiecka - 10. kolejka 2. Bundesligi

W meczu 10. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 16 października, zespół FC Ingolstadt zremisował z Kieler Holstein 1-1 (0-1). Mecz na Audi-Sportpark obejrzało 9 402 widzów.

10. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-10-16 13:30 | Stadion: Audi-Sportpark | Widzów: 9402 | Arbiter: Robin Braun
FC Ingolstadt 04
Kieler SV Holstein 1900
1
1
S. Kutschke 46'
B. Pichler 13'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 18. i 15. drużyna 2. Bundesligi.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Kieler Holstein wygrał jeden raz, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Kieler Holstein otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Benedikt Pichler. Asystę zanotował Mikkel Kirkeskov.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rica Preißingera z FC Ingolstadt, a w 45. minucie Benedikta Pichlera z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kieler Holstein.

Drugą połowę drużyna FC Ingolstadt rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michaela Heinlotha wszedł Christian Gebauer.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 46. minucie Stefan Kutschke wyrównał wynik meczu. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zanotował Marcel Gaus.

W 60. minucie Benedikt Pichler został zmieniony przez Stevena Skrzybskiego. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Stefanowi Theskerowi i Dennisowi-Yeraiemu Eckertowi. Trener Kieler Holstein postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Marcela Bengera i na pole gry wprowadził napastnika Fabiana Reese'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Ingolstadt: Denisowi Linsmayerowi w 81. i Stefanowi Kutschkemu w 85. minucie. W 82. minucie Rico Preißinger został zmieniony przez Merlina Röhla, co miało wzmocnić zespół FC Ingolstadt. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fina Bartelsa na Lewisa Holtby'ego. W 90. minucie w drużynie FC Ingolstadt doszło do zmiany. Fabian Cavadias wszedł za Filipa Bilbiję.

Kibice FC Ingolstadt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fatiha Kayę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Dennis-Yerai Eckert. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Thomas Daehne
46′ Michael Heinloth
Phil Yannik Neumann
90′ Filip Bilbija
Finn-Dominik Porath
81′ Denis Linsmayer
Alexander Mühling
31′ 82′ Rico Preißinger
Mikkel Kirkeskov Andersen
Marc Stendera
Marcel Benger78′
 46′ 85′ Stefan Kutschke
Benedikt Pichler  13′ 45′ 60′
69′ 90′ Dennis-Yerai Eckert Ayensa
Fin Bartels87′
Robert Jendrusch
Ioannis Gelios
90′ Fabian Cavadias
Lewis Harry Holtby87′
46′ Christian Gebauer
Joshua Mees
82′ Merlin Röhl
Jann-Fiete Arp
Jalen Hawkins
Fabian Reese78′
90′ Fatih Kaya
Steven Skrzybski60′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Kieler Holstein otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna FC Ingolstadt w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.