FC Ingolstadt 04 - Hallescher FC 1-1 (1-0). Liga niemiecka - 21. kolejka 3. Ligi

27 stycznia na Audi-Sportpark odbył się mecz 21. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Ingolstadt i Hallescher FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

T. Boyd 51'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Thomas Keller z jedenastki gospodarzy. Była to 24. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze FC Ingolstadt otworzyli wynik. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Stefan Kutschke. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Ingolstadt.

W 51. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Terrence Boyd. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 64. minucie kartkę dostał Bjørn Paulsen, zawodnik FC Ingolstadt. W 66. minucie za Filipa Bilbiję wszedł Caiuby. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Ingolstadt doszło do zmiany. Merlin Röhl wszedł za Jonatana Kotzkego.

Trener Hallescher FC postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Juliana Guttaua i na pole gry wprowadził napastnika Jonasa Nietfelda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 73. minucie w jedenastce Hallescher FC doszło do zmiany. Niklas Landgraf wszedł za Janka Sternberga. Po chwili trener FC Ingolstadt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Jalen Hawkins, a murawę opuścił Caniggia Ginola.

W tej samej minucie Dennis-Yerai Eckert został zmieniony przez Fatiha Kayę, co miało wzmocnić zespół FC Ingolstadt. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Braydona Manu na Fabiana Meniga oraz Juliana-Maurice Derstroffa na Dennisa Masta. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Lukas Boeder
64′ Bjørn Paulsen
Stipe Vučur
24′ Thomas Leon Keller
Sören-Kurt Reddemann
Peter Kurzweg
Janek Sternberg73′
79′ Caniggia Ginola Elva
Braydon Marvin Manu80′
67′ Jonatan Kotzke
Antonios Papadopoulos
66′ Filip Bilbija
Julian Guttau72′
Marc Stendera
Marcel Titsch-Rivero
79′ Dennis-Yerai Eckert Ayensa
Terrence Anthony Boyd  51′ (k.)
 43′ (k.) Stefan Kutschke
Niklas Landgraf73′
67′ Merlin Röhl
Fabian Paul Menig80′
66′ Caiuby Francisco da Silva
Dennis Mast87′
79′ Jalen Hawkins
Jan-Rafael Shcherbakovski
79′ Fatih Kaya
Jonas Nietfeld72′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Hallescher FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.