FC Hansa Rostock - VfB Lübeck 1-1 (1-1). Liga niemiecka - 38. kolejka 3. Ligi

22 maja na Ostseestadion odbyło się starcie 38. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Hansy Rostock i Neumuensteru. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 7 500 widzów.

38. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-05-22 13:30 | Stadion: Ostseestadion | Widzów: 7500 | Arbiter: Robert Schröder
FC Hansa Rostock
VfB Lübeck
1
1
B. Bahn 41'
S. Benyamina 26'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Neumuensteru plącze się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to jedenastka Hansy Rostock zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Neumuensteru.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Neumuensteru otworzyli wynik. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Soufian Benyamina. Asystę przy bramce zaliczył Thorben-Johannes Deters.

Kibice Neumuensteru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucasa Wolfa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Soufian Benyamina. W 41. minucie sędzia pokazał kartkę Svenowi Martenowi, piłkarzowi gości.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Bentley Bahn. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juliana Riedla z Hansy Rostock, a w 66. minucie Ryana Malone'a z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Hansy Rostock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Korbinian Vollmann, a murawę opuścił Bentley Bahn.

W tej samej minucie za Philipa Türpitza wszedł Aaron Herzog. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Sebastian Hertner z Neumuensteru. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ryan Patrick Malone66′
58′ Julian Riedel
Marvin Thiel
90′ Nik Omladič
Mirko Boland
70′ Philip Türpitz
Elsamed Ramaj72′
Simon Rhein
Thorben-Johannes Deters72′
 41′ (k.) 70′ Bentley Baxter Bahn
Sven Lars Marten Mende41′
John Verhoek
Soufian Benyamina  26′ 30′
Luis Klatte
Ngemba Michael Luyambula
90′ Nils Butzen
Lukas Raeder
Sven Sonnenberg
Moody Osman Chana Nya
Manuel Farrona Pulido
Tim Kircher72′
70′ Aaron Philipp Herzog
Tim Weißmann83′
Björn Rother
Lucas Mika Wolf30′
70′ Korbinian Vollmann
Nicolas Hebisch72′

Przewaga drużyny Hansy Rostock w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy Hansy Rostock obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Hansy Rostock w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił czterech zawodników.