FC Hansa Rostock - SV Wehen Wiesbaden 1-1 (0-0). Liga niemiecka - 33. kolejka 3. Ligi

W starciu 33. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 21 kwietnia, drużyna Hansy Rostock zremisowała z SV Wehen 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Ostseestadion.

F. Carstens 90'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się pierwsza i piąta drużyna 3. Ligi.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna SV Wehen wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie za Tobiasa Schwedego wszedł Nils Butzen.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Bentley Bahn z Hansy Rostock. Była to 15. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół SV Wehen wyszedł w zmienionym składzie, za Dennisa Kempego wszedł Tim Walbrecht. Drugą połowę drużyna SV Wehen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sebastiana Mrowcę wszedł Marvin Ajani.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Kevin Lankford, zawodnik SV Wehen.

Na początku drugiej połowy piłkarze Hansy Rostock nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Bentley Bahn. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Niedługo później trener Hansy Rostock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Björn Rother, a murawę opuścił Jan Löhmannsröben. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Björna Rothera z Hansy Rostock, a w 80. minucie Maurice Malone'a z drużyny przeciwnej. Trener SV Wehen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Brumme'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Maurice Malone. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Damiana Roßbacha z Hansy Rostock, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Floriana-Horsta Carstensa z drużyny przeciwnej. Minutę później za czerwoną kartkę zszedł z boiska Phillip Tietz osłabiając tym samym zespół SV Wehen. W doliczonej piątej minucie meczu żółtą kartkę obejrzał Nico Neidhart z drużyny gospodarzy.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 76 ataków oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Minutę później wynik ustalił Florian-Horst Carstens.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Tim Boss
90′ Nico Neidhart
Sebastian Mrowca46′
Julian Riedel
Sascha Mockenhaupt
86′ Damian Roßbach
Florian-Horst Carstens  90′ 90′
6′ Tobias Schwede
Paterson Chato Nguendong
61′ Jan Dominic Löhmannsröben
Kevin Lankford50′
72′ Nik Omladič
Jakov Medić
Pascal Breier
Gianluca Korte
Simon Rhein
Maurice Maximilian Malone80′ 82′
 50′ (k.) 15′ 72′ Bentley Baxter Bahn
Dennis Kempe46′
61′ John Verhoek
Phillip Tietz90′
Luis Klatte
Arthur Lyska
6′ Nils Butzen
Moritz Kuhn
72′ Sven Sonnenberg
Michel Niemeyer
Manuel Farrona Pulido
Marvin Ajani46′
72′ Aaron Philipp Herzog
Lucas Brumme82′
61′ 63′ Björn Rother
Marc Lais
61′ Erik Engelhardt
Tim Walbrecht46′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Drużyna Hansy Rostock wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.