FC Hansa Rostock - Schalke 04 Gelsenkirchen 0-2 (0-1). Liga niemiecka - 8. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 8. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 25 września, jedenastka Hansy Rostock przegrała ze Schalke 04 0-2 (0-1). Mecz na Ostseestadion obejrzało 14 500 widzów.

8. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-09-25 20:30 | Stadion: Ostseestadion | Widzów: 14500 | Arbiter: Aarne Aarnink
FC Hansa Rostock
Schalke 04 Gelsenkirchen
0
2
S. Terodde 42',49'

Zespół Hansy Rostock przed meczem zajmował 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Calogera Rizzutę z Hansy Rostock, a w 31. minucie Simona Terodde'a z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Schalke 04 (”Czeladnicy”) w 42. minucie spotkania, gdy Simon Terodde strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Thomas Ouwejan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Schalke 04.

W 49. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Simon Terodde ze Schalke 04. Przy zdobyciu bramki pomógł Mehmet-Can Aydin.

Kibice Hansy Rostock nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ridge'a Munsy'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jonathan Meier. W 62. minucie Bentley Bahn zastąpił Svante Ingla. Niedługo później trener ”Czeladników” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Marvin Pieringer, a murawę opuścił Simon Terodde.

Od 78 minuty boisko opuścili zawodnicy Hansy Rostock: Hanno Behrens, Nico Neidhart, Nik Omladič, na ich miejsce weszli: Haris Duljević, Kevin Schumacher, Julian Riedel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Zalazara, Dominicka Drexlera, Mehmeta-Cana Aydina zajęli: Florian Flick, Timo Becker, Henning Matriciani. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Bülter
83′ Markus Kolke
Martin Fraisl90′
79′ Nico Neidhart
Malick Laye Thiaw
Thomas Meißner
Marcin Kamiński
Damian Roßbach
Ko Itakura
62′ Jonathan Meier
Mehmet-Can Aydin90′
62′ Bentley Baxter Bahn
Dominick Drexler88′
7′ Calogero Rizzuto
Thomas Ouwejan
79′ Hanno Behrens
Rodrigo Zalazar Martínez78′
88′ Nik Omladič
Dries Wouters
83′ Lukas Thomas Fröde
Timo Becker88′
88′ Julian Riedel
Henning Matriciani90′
62′ Svante Ulf Ingel Ingelsson
Darko Churlinov
Simon Rhein
Kerim Çalhanoğlu
Björn Rother
Florian Flick78′
79′ Haris Duljević
Yaroslav Mikhaylov
62′ Ridge Munsy
Reinhold Ranftl
79′ Kevin Schumacher
Marvin Pieringer78′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy Schalke 04 dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Schalke 04 w drugiej połowie dokonała czterech zmian.