FC Hansa Rostock - SC Verl 1924 3-2 (0-2). Liga niemiecka - 23. kolejka 3. Ligi

W pojedynku 23. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 5 lutego, zespół Hansy Rostock zwyciężył z Verlem 1924 3-2 (0-2). Starcie odbyło się na Ostseestadion. Jedną z bramek zdobył Patrick Schikowski.

P. Schikowski 38'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Hansy Rostock zajmowała czwarte, natomiast zespół Verlu 1924 - piąte miejsce.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Hansy Rostock.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu sędzia ukarał kartką Svena Sonnenberga, piłkarza Hansy Rostock.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Verlu 1924 w czwartej minucie spotkania, gdy Zlatko Janjić zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 strzelonych goli.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Verlu 1924, zdobywając kolejną bramkę. W 38. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Patrick Schikowski.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Johnowi Verhoekowi z Hansy Rostock.

Na drugą połowę drużyna Hansy Rostock wyszła w zmienionym składzie, za Liona Lauberbacha, Manuela Farronę weszli Philip Türpitz, Tobias Schwede. Trener Hansy Rostock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Björn Rother, a murawę opuścił Jan Löhmannsröben.

Drugą połowę jedenastka Hansy Rostock rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lukasa Scherffa wszedł Nik Omladič. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę obejrzał Björn Rother z zespołu gospodarzy.

Piłkarze Hansy Rostock odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się John Verhoek. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Simon Rhein.

Prawie natychmiast Nik Omladič wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hansy Rostock, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Philip Türpitz.

Chwilę później trener Verlu 1924 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Maela Corboza. Na boisko wszedł Sven Köhler, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Philipa Türpitza z Hansy Rostock, a w 76. minucie Christophera Lannerta z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Verlu 1924 doszło do zmiany. Leandro Putaro wszedł za Kasima Rabihica.

W 87. minucie za Johna Verhoeka wszedł Pascal Breier. W doliczonej drugiej minucie pojedynku w jedenastce Verlu 1924 doszło do zmiany. Julian Schwermann wszedł za Philippa Sandera.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Dwie minuty później wynik ustalił Philip Türpitz. Przy strzeleniu gola pomagał Pascal Breier.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Christopher Lannert76′
46′ Jan Dominic Löhmannsröben
Yannick Langesberg
4′ Sven Sonnenberg
Daniel Mikic
Nico Neidhart
Lars Ritzka
46′ Lukas Scherff
Philipp Sander90′
Bentley Baxter Bahn
Mael Corboz61′
Simon Rhein
Mehmet Alp Kurt
46′ Manuel Farrona Pulido
Kasim Rabihic76′
 55′ 45′ 87′ John Verhoek
Zlatko Janjić  4′ (k.)
46′ Lion Lauberbach
Patrick Schikowski  38′
Ben Alexander Voll
Till Brinkmann
Damian Roßbach
Lasse Jürgensen
46′  59′ Nik Omladič
Matthias Haeder
46′ 47′ Björn Rother
Sascha Korb
46′ Tobias Schwede
Sven Köhler61′
46′  90′ 68′ Philip Türpitz
Julian Schwermann90′
87′ Pascal Breier
Leandro Putaro76′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Verlu 1924 pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Verlu 1924 w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.