FC Hansa Rostock - Hallescher FC 1-0 (1-0). Liga niemiecka - 29. kolejka 3. Ligi

20 marca na Ostseestadion odbył się mecz 29. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Hansy Rostock i Hallescher FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hansy Rostock 1-0. Starcie obejrzało 777 widzów.

J. Verhoek 7'

Zespół Hansy Rostock bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Hansy Rostock wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił John Verhoek dla zespołu Hansy Rostock. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Pascal Breier.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hansy Rostock.

W 61. minucie Julian-Maurice Derstroff został zastąpiony przez Marcela Titscha-Riverę. Kibice Hallescher FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Laurenza Dehla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Michael Eberwein.

Chwilę później trener Hansy Rostock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Nik Omladič, a murawę opuścił John Verhoek. Między 65. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Hansy Rostock: Simon Rhein, Manuel Farrona, Björn Rother, Pascal Breier, na ich miejsce weszli: Jan Löhmannsröben, Erik Engelhardt, Philip Türpitz, Oliver Daedlow. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juliana Guttaua, Lukasa Boedera, Terrence'a Boyda zajęli: Dennis Mast, Niklas Kastenhofer, Anthony Syhre. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sörena-Kurta Reddemanna z Hallescher FC, a w 85. minucie Damiana Roßbacha z drużyny przeciwnej.

Stipe Vučur
85′ Damian Roßbach
Sören-Kurt Reddemann66′
Lukas Scherff
Janek Sternberg
87′ Björn Rother
Julian-Maurice Derstroff61′
65′ Manuel Farrona Pulido
Antonios Papadopoulos
87′ Pascal Breier
Julian Guttau81′
65′ Simon Rhein
Jonas Nietfeld
Bentley Baxter Bahn
Terrence Anthony Boyd86′
 7′ 65′ John Verhoek
Michael Eberwein61′
Luis Klatte
Tim Stanislaw Schreiber
87′ Oliver Daedlow
Niklas Kastenhofer86′
65′ Jan Dominic Löhmannsröben
Niklas Landgraf
65′ Nik Omladič
Anthony Syhre86′
87′ Philip Türpitz
Laurenz Dehl61′
Korbinian Vollmann
Dennis Mast81′
65′ Erik Engelhardt
Marcel Titsch-Rivero61′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.