FC Hansa Rostock - FSV Zwickau 0-0. Liga niemiecka - 36. kolejka 3. Ligi

W pojedynku 36. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 8 maja, zespół Hansy Rostock zremisował z FSV Zwickau 0-0. Mecz odbył się na Ostseestadion.

36. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-05-08 14:00 | Stadion: Ostseestadion | Arbiter: Patrick Ittrich
FC Hansa Rostock
FSV Zwickau
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Hansy Rostock wygrał aż trzy razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 27. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hansy Rostock i jedną drużynie przeciwnej.

Trener FSV Zwickau postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Manfred Starke, a murawę opuścił Lars Lokotsch. Drugą połowę zespół Hansy Rostock rozpoczął w zmienionym składzie, za Pascala Breiera wszedł Philip Türpitz.

W 54. minucie w drużynie FSV Zwickau doszło do zmiany. Morris Schröter wszedł za Mariusa Hauptmanna. W 64. minucie Ronny König został zmieniony przez Dustina Willmsa. W tej samej minucie w zespole FSV Zwickau doszło do zmiany. Yannik Möker wszedł za Marca Schikorę.

A trener Hansy Rostock wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Manuela Farronę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nik Omladič. W 82. minucie żółtą kartką został ukarany Davy Frick, zawodnik FSV Zwickau. Davy Frick z FSV Zwickau na pięć minut przed zakończeniem starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 82. minucie.

W 86. minucie Dustin Willms został zmieniony przez Bastiana Strietzla, co miało wzmocnić drużynę FSV Zwickau. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bentleya Bahna na Svena Sonnenberga. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FSV Zwickau: Morrisowi Schröterowi w 88. i Steffenowi Nkansahowi w 89. minucie.

Steffen Nkansah89′
27′ Jan Dominic Löhmannsröben
Davy Frick82′ 85′
89′ Bentley Baxter Bahn
Can Beklan Coskun
31′ 84′ Nico Neidhart
Marius Hauptmann43′ 54′
67′ Simon Rhein
Marco Schikora64′
Lukas Scherff
Mike Könnecke
67′ Nik Omladič
Felix Werner Wolfgang Drinkuth
John Verhoek
Lars Lokotsch46′
46′ Pascal Breier
Ronny König64′
Luis Klatte
Matti Kamenz
84′ Nils Butzen
Nils Miatke
89′ Sven Sonnenberg
Bastian Strietzel86′
67′ Manuel Farrona Pulido
Yannik Möker64′
67′ Aaron Philipp Herzog
Morris Schröter54′ 88′
Björn Rother
Manfred Starke46′
46′ Philip Türpitz
Dustin Willms64′ 86′

Zespół Hansy Rostock miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Hansy Rostock pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.