FC Hansa Rostock - 1. FC Magdeburg 0-2 (0-1). Liga niemiecka - 31. kolejka 3. Ligi

W spotkaniu 31. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 10 kwietnia, jedenastka Hansy Rostock przegrała z FC Magdeburg 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Ostseestadion. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Małachowskiego występującego w FC Magdeburg.

S. Bertram 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół FC Magdeburg plącze się na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to drużyna Hansy Rostock zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Magdeburg w 25. minucie spotkania, gdy Barış-Fahri Atik zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Andreas Müller.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Janowi Löhmannsröbenowi z Hansy Rostock. Była to 33. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Magdeburg.

Trener Hansy Rostock wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Olivera Daedlowa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Jan Löhmannsröben. Na drugą połowę zespół Hansy Rostock wyszedł w zmienionym składzie, za Philipa Türpitza, Tobiasa Schwedego weszli Nik Omladič, Lukas Scherff.

W 56. minucie sędzia ukarał kartką Johna Verhoeka, zawodnika gospodarzy. W 57. minucie Henry Rorig został zmieniony przez Sirlorda Conteha. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Hansa Rostock: Damianowi Roßbachowi w 61. i Björnowi Rotherowi w 68. minucie.

W 69. minucie Björn Rother został zmieniony przez Liona Lauberbacha, a za Pascala Breiera wszedł na boisko Manuel Farrona, co miało wzmocnić drużynę Hansy Rostock. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tobiasa Müllera na Tima Perthla. Po chwili trener FC Magdeburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Sören Bertram, a murawę opuścił Barış-Fahri Atik. Sören Bertram nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Magdeburg w 90. minucie spotkania, gdy Sören Bertram strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Alexander Bittroff
61′ Damian Roßbach
Adrian Małachowski
46′ Tobias Schwede
Dominik Ernst
33′ 46′ Jan Dominic Löhmannsröben
Thore-Andreas Jacobsen
75′ Pascal Breier
Raphael Sanchez Obermair78′
46′ Philip Türpitz
Barış-Fahri Atik  25′ 78′
68′ 69′ Björn Rother
Andreas Müller
Bentley Baxter Bahn
Henry Rorig57′
56′ John Verhoek
Kai Brünker88′
Luis Klatte
Timon Moritz Weiner
Sven Sonnenberg
Brian Lukas Koglin78′
46′ Oliver Daedlow
Timo Perthel78′
75′ Manuel Farrona Pulido
Sören Bertram78′  90′ (k.)
46′ Nik Omladič
Ole Hoch
46′ Lukas Scherff
Sebastian Jakubiak88′
69′ Lion Lauberbach
Sirlord Calvin Conteh57′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Hansy Rostock pokazał cztery żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.