FC Erzgebirge Aue - SV Sandhausen 2-0 (0-0). Liga niemiecka - 26. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 26. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 20 marca, drużyna Erzgebirge Aue wygrała z SV Sandhausen 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Erzgebirgsstadion.

P. Testroet 69'

Jedenastka SV Sandhausen przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Erzgebirge Aue wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom SV Sandhausen: Janikowi Bachmannowi w 31. i Timowi Kisterowi w 42. minucie.

Drugą połowę drużyna SV Sandhausen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tima Kistera wszedł Nils Röseler.

Dopiero w drugiej połowie Florian Krüger wywołał eksplozję radości wśród kibiców Erzgebirge Aue, strzelając gola w 54. minucie pojedynku. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Florian Ballas.

W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ognjena Gnjaticia z Erzgebirge Aue, a w 67. minucie Gerrita Naubera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Erzgebirge Aue w 69. minucie spotkania, gdy Pascal Testroet zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Dimitrij Nazarov.

W 70. minucie Janik Bachmann zastąpił Emanuela Taffertshofera. Kibice SV Sandhausen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Enrique Peñę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Alexander Esswein. W 78. minucie w drużynie SV Sandhausen doszło do zmiany. Besar Halimi wszedł za Gerrita Naubera.

Po chwili trener Erzgebirge Aue postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Calogero Rizzuto, a murawę opuścił Jan Hochscheidt. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Janik Jay Bachmann31′ 70′
64′ Ognjen Gnjatić
Dennis Diekmeier
 54′ 88′ Florian Krüger
Nikolas Nartey
85′ Jan Hochscheidt
Erik Zenga
John-Patrick Strauß
Julius Valentin Biada
90′ Dimitrij Nazarov
Daniel Keita-Ruel
 69′ Pascal Testroet
Philipp Klingmann
90′ Tom Baumgart
Nils Röseler46′
Antonio Jonjić
Besar Halimi78′
Erik Majetschak
Denis Linsmayer
85′ Calogero Rizzuto
Ivan Paurević
88′ Philipp Zulechner
Enrique Manuel Peña Zauner70′

Emanuel Taffertshofer70′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Erzgebirge Aue, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna SV Sandhausen w drugiej połowie dokonała czterech zmian.