FC Erzgebirge Aue - SV Darmstadt 1898 1-2 (0-0). Liga niemiecka - 15. kolejka 2. Bundesligi

W meczu 15. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 27 listopada, jedenastka Erzgebirge Aue przegrała z SV Darmstadt 1-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Erzgebirgsstadion.

A. Seydel 75'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Erzgebirge Aue przebywa na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to zespół SV Darmstadt zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna SV Darmstadt wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez przez pierwszą połowę. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Erzgebirge Aue wyszedł w zmienionym składzie, za Omara-Šarifa Sijaricia wszedł Babacar Gueye. Trener SV Darmstadt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Aaron Seydel, a murawę opuścił Mathias Honsak. Aaron Seydel nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Bramkarz Erzgebirge Aue wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Luca Pfeiffer. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Phillip Tietz.

W 66. minucie Jan Hochscheidt zastąpił Toma Baumgarta. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie SV Darmstadt doszło do zmiany. Tim Skarke wszedł za Braydona Manu.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna SV Darmstadt, strzelając kolejnego gola. W 75. minucie wynik na 0-2 podwyższył Aaron Seydel. Asystę zaliczył Matthias Bader.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 85. minucie gola kontaktowego strzelił Antonio Jonjić.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Luce Pfeifferowi z SV Darmstadt. Była to 86. minuta spotkania. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze SV Darmstadt: Lasse Sobiech, Marvin Mehlem, a na ich miejsce weszli Phillip Tietz, Tobias Kempe. Trener Erzgebirge Aue postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Soufiane'a Messeguema i na pole gry wprowadził napastnika Antonia Mancego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Braydon Marvin Manu72′
46′ Omar-Šarif Sijarić
Mathias Honsak56′
90′ Soufiane Messeguem
Fabian Holland
66′ Jan Hochscheidt
Luca Pfeiffer  62′ 86′
 85′ Antonio Jonjić
Clemens Riedel
66′ Tom Baumgart
Frank Ronstadt
Erik Majetschak
Lasse Sobiech90′
Philipp Riese
Marvin Mehlem90′
46′ Babacar Gueye
Tim Skarke72′
90′ Antonio Mance
Erich Berko
Nikola Trujić
Aaron Seydel56′  75′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom SV Darmstadt przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół SV Darmstadt w drugiej połowie wymienił czterech graczy.