FC Erzgebirge Aue - Hamburger SV 3-3 (1-3). Liga niemiecka - 20. kolejka 2. Bundesligi

5 lutego na Erzgebirgsstadion odbyło się starcie 20. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Erzgebirge Aue i HSV. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3.

D. Kinsombi 22'

Drużyna HSV bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna HSV wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze HSV otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Simon Terodde. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Bakery Jatta.

Niedługo później David Kinsombi wywołał eksplozję radości wśród kibiców HSV, zdobywając kolejną bramkę w 22. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Sonny Kittel.

Piłkarze Erzgebirge Aue szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie bramkę kontaktową zdobył Jan Hochscheidt. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pascal Testroet.

W 30. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Simon Terodde z HSV. Niedługo później trener HSV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 42. minucie na plac gry wszedł Aaron Hunt, a murawę opuścił Jeremy Dudziak.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Erzgebirge Aue rozpoczęła w zmienionym składzie, za Steve Breitkreuza wszedł Gaëtan Bussmann.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie kontaktowego gola dla zawodników gospodarzy strzelił Clemens Fandrich. Bramka padła po podaniu Jana Hochscheidta.

Po godzinie gry kartką został ukarany Stephan Kofi, piłkarz gości.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 61. minucie wynik ustalił Florian Krüger. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Louis Samson z Erzgebirge Aue. W 76. minucie Ben Zolinski został zastąpiony przez Dimitrija Nazarova. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Amadou Mvom, Khaled Narey, a na ich miejsce weszli Bakery Jatta, Moritz Heyer.

A trener Erzgebirge Aue wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Philippa Zulechnera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Florian Krüger. W doliczonej drugiej minucie pojedynku w zespole Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Sascha Härtel wszedł za Jana Hochscheidta. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Sven Ulreich
46′ Steve Breitkreuz
Tim Leibold
 50′ Clemens Fandrich
David Kinsombi  22′
76′ Ben Zolinski
Jeremy Dudziak42′
 26′ 90′ Jan Hochscheidt
Moritz Heyer81′
76′ Louis Samson
Bakery Jatta81′
Pascal Testroet
Simon Terodde  14′, 30′ (k.)
 61′ 83′ Florian Krüger
Sonny Kittel
Philipp Mickel Klewin
Daniel Heuer Fernandes
46′ Gaëtan Bussmann
Tom Mickel
90′ Sascha Härtel
Amadou Zeund Georges Mvom Onana81′
76′ Dimitrij Nazarov
Khaled Narey81′
83′ Philipp Zulechner
Manuel Wintzheimer

Przewaga drużyny HSV w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka HSV wykorzystała wszystkie zmiany.