FC Bayern München II - TSV 1860 Monachium 0-2 (0-1). Liga niemiecka - 18. kolejka 3. Ligi

9 stycznia na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbył się mecz 18. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Bayernu II i TSV Monachium. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem TSV Monachium 2-0.

18. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-01-09 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Martin Petersen
FC Bayern München II
TSV 1860 Monachium
0
2
T. Kern 44' (samob.)
M. Biankadi 90'

Zespół TSV Monachium bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Bayernu II wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Semiemu Belkahii z TSV Monachium.

W 27. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Joshua Zirkzee osłabiając tym samym zespół Bayernu II.

W 44. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Bayernu II Timo Kern. W ostatniej minucie pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Fabian Greilinger, piłkarz TSV Monachium.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny TSV Monachium.

Na drugą połowę zespół TSV Monachium wyszedł w zmienionym składzie, za Fabiana Greilingera wszedł Dennis Dressel. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Merveille'a Biankadiego z TSV Monachium, a w 61. minucie Angela Stillera z drużyny przeciwnej.

W 69. minucie za Janna-Fiete'a Arpa wszedł Leon Dajaku. W tej samej minucie Tiago Dantas został zmieniony przez Christophera Scotta, co miało wzmocnić drużynę Bayernu II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Semiego Belkahię na Daniela Weina. Trener Bayernu II postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Jamie Lawrence'a i na pole gry wprowadził napastnika Lenna Jastremskiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał żółtą kartkę Josipowi Stanišiciowi z zespołu Bayernu II.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników TSV Monachium w 90. minucie spotkania, gdy Merveille Biankadi zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Quirin Moll.

Dwie minuty później w drużynie TSV Monachium doszło do zmiany. Maxim Gresler wszedł za Merveille'a Biankadiego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Marco Hiller
90′ Josip Stanišić
Marius Willsch
82′ Jamie Lawrence
Quirin Moll
69′ Tiago Filipe Oliveira Dantas
Fabian Greilinger45′ 46′
44′ (samob.) Timo Kern
Merveille Biankadi  90′ 58′ 90′
61′ Angelo Stiller
Erik Tallig
69′ Jann-Fiete Arp
Richard Neudecker
27′ Joshua Zirkzee
Leon Klassen
69′ Christopher Gavin Scott
Niklas Lang
Maximilian Zaiser
Daniel Wein73′
69′ Leon Dajaku
Dennis Dressel46′
82′ Lenn Jastremski
Lorenz Knöferl

Zespół TSV Monachium zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał jedną czerwoną kartkę piłkarzom Bayernu II w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.