FC Bayern München II - SV Wehen Wiesbaden 2-0 (1-0). Liga niemiecka - 27. kolejka 3. Ligi

7 marca na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbyło się spotkanie 27. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Bayernu II i SV Wehen. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bayernu II 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Mrowcę występującego w SV Wehen.

27. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-03-07 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Tom Bauer
FC Bayern München II
SV Wehen Wiesbaden
2
0
T. Boss 24' (samob.)
M. Zaiser 90'

Zespół SV Wehen bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie kartką został ukarany Johannes Wurtz, piłkarz SV Wehen.

W 24. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik SV Wehen Tim Boss. W 27. minucie kartkę otrzymał Jakov Medić z SV Wehen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bayernu II.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Bayern II: Josipowi Stanišiciowi w 53. i Angelowi Stillerowi w 57. minucie. W 58. minucie Angelo Stiller został zmieniony przez Maximiliana Welzmüllera.

Na murawie, jak to często zdarzało się SV Wehen w tym sezonie, pojawił się Moritz Kuhn, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Marvina Ajaniego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. A trener Bayernu II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maximiliana Zaisera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Torben Rhein. Posunięcie trenera było słuszne. Maximiliana Zaisera zdobył kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu meczu spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W tej samej minucie wynik ustalił Maximilian Zaiser. Asystę przy golu zanotował Maximilian Welzmüller.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Paterson Chato Nguendong
53′ Josip Stanišić
Marc Lais83′
81′ Torben Rhein
Maurice Maximilian Malone79′
90′ Remi Vita
Gianluca Korte
57′ 58′ Angelo Stiller
Jakov Medić27′
81′ Christopher Gavin Scott
Johannes Wurtz19′ 78′
90′ Lenn Jastremski
Håkan Gustaf Nilsson69′
Michael Christian Wagner
Matthias Hamrol
90′ Alexander Lungwitz
Moritz Kuhn69′
Dennis Waidner
Michel Niemeyer
58′ Maximilian Welzmüller
Lucas Brumme79′
81′  90′ Maximilian Zaiser
Sebastian Mrowca78′
90′ Jann-Fiete Arp
Benedict Hollerbach83′
81′ Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Phillip Tietz69′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.