FC Bayern München II - SV Meppen 1912 2-0 (0-0). Liga niemiecka - 10. kolejka 3. Ligi

12 stycznia na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbyło się spotkanie 10. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Bayernu II i Meppen 1912. Mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu II 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcusa Piosseka występującego w Meppen 1912.

10. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-01-12 19:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Patrick Kessel
FC Bayern München II
SV Meppen 1912
2
0
N. Kühn 68'
C. Scott 74'

Od pierwszych minut drużyna Bayernu II zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Meppen 1912 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Bayernu II rozpoczął w zmienionym składzie, za Remiego Vitę wszedł Alexander Lungwitz. Na murawie, jak to często zdarzało się Meppen 1912 w tym sezonie, pojawił się Jeron Al-Hazaimeh, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Markusa Ballmerta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Meppen 1912: Luce Tankulicowi w 58. i René Guderowi w 66. minucie. Trener Bayernu II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolasa-Gerrita Kühna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Maximilian Zaiser. Posunięcie trenera było słuszne. Nicolasa-Gerrita Kühna zdobył dającą prowadzenie bramkę w 68. minucie spotkania.

Bramkarz Meppen 1912 wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Nicolas-Gerrit Kühn. Asystę zaliczył Christopher Scott.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Florianowi Egererowi, zawodnikowi gości. W 72. minucie Luka Tankulic został zmieniony przez Dejana Božicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu II w 74. minucie spotkania, gdy Christopher Scott strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Lenn Jastremski.

W 81. minucie René Guder został zmieniony przez Christopha Hemleina, co miało wzmocnić jedenastkę Meppen 1912. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tima Kerna na Jannika Rochelta. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dejana Božicia z Meppen 1912, a w 90. minucie Jannika Rochelta z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Lars Bünning
46′ Remi Vita
Hassan Amin
Nicolas Feldhahn
Florian Egerer69′
 74′ Christopher Gavin Scott
René Guder66′ 81′
67′ Maximilian Zaiser
Valdet Skënder Rama
Angelo Stiller
Marcus Piossek
84′ Timo Kern
Luka Tankulic58′ 72′
Lenn Jastremski
Tom Boere
Michael Wagner
Constantin Frommann
46′ Alexander Lungwitz
Jeron Al-Hazaimeh46′
Kilian Senkbeil
Hilal Bassam El-Helwe
Torben Rhein
Wilhelm Evseev
84′ 90′ Jannik Rochelt
Christoph Hemlein81′
Jann-Fiete Arp
Dejan Božić72′ 82′
67′  68′ Nicolas-Gerrit Kühn
Lucas Felix Krüger

Zespół Bayernu II był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Bayernu II dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.