FC Bayern München II - SpVgg Unterhaching 1-2 (0-1). Liga niemiecka - 36. kolejka 3. Ligi

9 maja na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbyło się spotkanie 36. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Bayernu II i SpVgg Uterhaching. Starcie zakończyło się zwycięstwem SpVgg Uterhaching 2-1.

36. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-05-09 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Patrick Alt
N. Anspach 51'

Drużyna SpVgg Uterhaching przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Bayernu II wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SpVgg Uterhaching w ósmej minucie spotkania, gdy Niclas Stierlin zdobył pierwszą bramkę.

Kibice Bayernu II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Janna-Fiete'a Arpa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Christopher Scott. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Maximilian Welzmüller z zespołu gospodarzy. Była to 32. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SpVgg Uterhaching.

Trener SpVgg Uterhaching postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Julian Richter, a murawę opuścił Christoph Ehlich. Na drugą połowę zespół Bayernu II wyszedł w zmienionym składzie, za Maximiliana Welzmüllera wszedł Josip Stanišić.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół SpVgg Uterhaching, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Niclas Anspach. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Markus Schwabl.

W 58. minucie Nicolas-Gerrit Kühn został zastąpiony przez Lenna Jastremskiego. Między 65. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze Bayernu II: Dennis Waidner, Remi Vita, na ich miejsce weszli: Torben Rhein, Nemanja Motika. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paula Grauschopfa, Niclasa Anspacha zajęli: Fynn Seidel, Alexander Fuchs.

Bramkarz SpVgg Uterhaching wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 72. minucie wynik ustalił Nemanja Motika. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lenn Jastremski.

Między 74. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Bayernu II oraz dwie drużynie przeciwnej. W 85. minucie boisko opuścili piłkarze SpVgg Uterhaching: Boipelo Mashigo, Lucas Hufnagel, a na ich miejsce weszli Moritz Heinrich, Dominik Stroh-Engel. Drużynie Bayernu II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki SpVgg Uterhaching.

Stroh-Engel
87′ Ron-Thorben Hoffmann
Jo Coppens
69′ Dennis Waidner
Markus Schwabl74′
Justin Che
Felix Göttlicher
Nicolas Feldhahn
Christoph Greger
69′ Remi Vita
Jannis Turtschan
58′ Nicolas-Gerrit Kühn
Niclas Stierlin  8′ 78′
Sarpreet Singh
Christoph Ehlich46′
28′ Christopher Gavin Scott
Moritz Heinrich85′
32′ 46′ Maximilian Welzmüller
Max Dombrowka
46′ 89′ Josip Stanišić
Alexander Fuchs72′
69′ Torben Rhein
Lucas Hufnagel85′
28′ Jann-Fiete Arp
Boipelo Mashigo85′
58′ Lenn Jastremski
Julian Richter46′
69′  72′ Nemanja Motika
Fynn Seidel65′

Zawodnicy Bayernu II otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.