FC Bayern München II - FSV Zwickau 3-2 (2-1). Liga niemiecka - 14. kolejka 3. Ligi

W meczu 14. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 10 lutego, drużyna Bayernu II zwyciężyła z FSV Zwickau 3-2 (2-1). Spotkanie odbyło się na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium.

14. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-02-10 19:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Lars Erbst
M. Schröter 59'

Zespół FSV Zwickau przed meczem zajmował 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Bayernu II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie Lenn Jastremski dał prowadzenie swojej drużynie.

W 13. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FSV Zwickau Davy Frick. W 17. minucie Dustin Willms został zmieniony przez Larsa Lokotscha.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Davemu Frickowi z jedenastki gości. Była to 43. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Marco Schikora. Asystę zaliczył Ronny König.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter pokazał kartkę Lennowi Jastremskiemu z Bayernu II. W trakcie przerwy trener FSV Zwickau postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Leon Jensen, a murawę opuścił Mike Könnecke.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 59. minucie gola wyrównującego strzelił Morris Schröter. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Marco Schikora.

W 70. minucie kartkę dostał Timo Kern, zawodnik Bayernu II.

W 73. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FSV Zwickau Steffen Nkansah. Chwilę później trener Bayernu II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Lenna Jastremskiego. Na boisko wszedł Dimitri Oberlin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 78. minucie Timo Kern został zmieniony przez Christophera Scotta, a za Sarpreeta Singha wszedł na boisko Maximilian Zaiser, co miało wzmocnić drużynę Bayernu II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joza Stanicia na Feliksa Wolfganga. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christophera Scotta z Bayernu II, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Feliksa Wolfganga z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

Yannik Möker
70′ 78′ Timo Kern
Morris Schröter  59′
Maximilian Welzmüller
Can Beklan Coskun
Angelo Stiller
Mike Könnecke46′
85′ Sarpreet Singh
Ronny König
 12′ 46′ 74′ Lenn Jastremski
Marcus Valdez Pereira Godinho
78′ 79′ Christopher Gavin Scott
Leon Jensen46′
85′ Maximilian Zaiser
Julius Reinhardt
Jann-Fiete Arp
Felix Werner Wolfgang Drinkuth82′ 90′
74′ Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Lars Lokotsch17′

Zespół Bayernu II był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Bayernu II, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.