FC Bayern München II - FC Hansa Rostock 0-1 (0-1). Liga niemiecka - 32. kolejka 3. Ligi

16 kwietnia na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbył się mecz 32. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Bayernu II i Hansy Rostock. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hansy Rostock 1-0.

32. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-04-16 19:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Asmir Osmanagic
FC Bayern München II
FC Hansa Rostock
0
1
J. Verhoek 45'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Bayernu II plącze się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół Hansy Rostock zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Janowi Löhmannsröbenowi z drużyny gości. Była to czwarta minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu dla Hansy Rostock zdobył John Verhoek w 45. minucie. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hansy Rostock.

Drugą połowę drużyna Bayernu II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nicolasa-Gerrita Kühna wszedł Lasse Günther. Trener Bayernu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jann-Fiete Arp, a murawę opuścił Armindo Sieb.

W 61. minucie żółtą kartkę dostał Lukas Scherff, piłkarz Hansy Rostock. W 65. minucie Nik Omladič został zmieniony przez Tobiasa Schwedego. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Justinowi Che z Bayernu II.

Trener Hansy Rostock wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Erika Engelhardta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić John Verhoek. W 90. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Lukas Scherff z Hansy Rostock i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 61. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Nico Neidhart
66′ Justin Che
Julian Riedel
Nicolas Feldhahn
Sven Sonnenberg
Remi Vita
Lukas Scherff61′ 90′
84′ Sarpreet Singh
Nik Omladič65′
Torben Rhein
Simon Rhein84′
Angelo Stiller
Pascal Breier84′
46′ Nicolas-Gerrit Kühn
Jan Dominic Löhmannsröben4′
Lenn Jastremski
Aaron Philipp Herzog73′
46′ Armindo Sieb
Oliver Daedlow84′
84′ Daniels Ontužāns
Manuel Farrona Pulido84′
Maximilian Welzmüller
Tobias Schwede65′
46′ Jann-Fiete Arp
Korbinian Vollmann
46′ Lasse Günther
Erik Engelhardt73′

Przewaga drużyny Bayernu II w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Bayernu II przyznał jedną żółtą.

Drużyna Bayernu II w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.